Рак яєчка

14.02.2017
Rak-jaichka-1200x749.jpg

Про це повинен знати кожен чоловік.

Ця форма раку досить широко поширена в чоловіків самого «квітучого» віку (18-45 років) і становить серйозну небезпеку для здоров’я і навіть життя. За даними світової статистики, за останні 50 років число випадків злоякісних пухлин яєчка потроїлося. У цей час, наприклад у Великобританії, де кількість населення порівнянна з кількістю населення України, щорічно захворюють раком яєчок 1400 молодих чоловіків. Вважається, що середній ризик розвитку рака яєчка в чоловіків дорівнює 1:400.

У т.зв. «групу ризику» при цьому захворюванні входять чоловіки, які мають вроджене опущення яєчка в мошонку (крипторхізм), перенесли різні тупі травми яєчка й мошонки, мають водянку оболонок яєчка або тривале запалення яєчка. Потрібно відзначити, що ризик захворювання раком яєчка в чоловіків, що мають крипторхізм, збільшується практично в десять разів. Саме тому лікарі рекомендують вчасно (у віці до 7-9 років) проводити хірургічну операцію щодо опущення яєчка в мошонку в хлопчиків, які потребують такого лікування. Існує також і генетична (спадкова) схильність — якщо один із братів має рак яєчка, імовірність того, що рак яєчка виникне і в інших його братів, зростає у 10 разів.

Які ж симптоми цього грізного захворювання? Інакше кажучи, при яких змінах у власних яєчках чоловікові слід обов’язково звернутися до лікаря? Вас повинні насторожити наступні зміни: наявність безболісного ущільнення (затвердіння) у тканині яєчка; значна зміна розмірів яєчка (збільшення або зменшення); скупчення рідини в мошонці (водянка); тривалі, помірно виражені, ниючі болі в області мошонки без видимих на те причин. Як правило, пухлина виникає тільки в одному яєчку, украй рідко можуть з’явитися двосторонні зміни в мошонці.

Виявивши описані вище симптоми, необхідно негайно звернутися до лікаря-уролога, який після огляду і проведення додаткових аналізів направить Вас (якщо буде потреба) у Черкаський обласний онкологічний диспансер. Тут Вам нададуть необхідну кваліфіковану медичну допомогу. Якщо захворювання виявлене на ранніх стадіях розвитку, то ефект (при застосуванні сучасних методів лікування) досягає 95%! Виявлення раку яєчка на ранній стадії практично цілком залежить від самого пацієнта, від його уважності й елементарної санітарно-гігієнічної грамотності, від його бажання мати міцне здоров’я.

В обласному центрі онкоурології ЧООД проведуть необхідне обстеження й комбіноване лікування пацієнта, використовуючи всі сучасні медичні технології й накопичений протягом багатьох років роботи нашого відділення досвід лікування цього грізного захворювання. Під терміном «комбіноване лікування» мається на увазі радикальна хірургічна операція (видаляється пухлина разом з яєчком, його придатком і сім’яним канатиком, практично по всій його довжині) і, залежно від структури пухлини, післяопераційне променеве або хіміотерапевтичне лікування. Пухлини яєчка мають масу варіантів своєї будови. Визначення гістологічної структури пухлини яєчка дозволяє грамотно підібрати схему хіміотерапії або програму й дози променевої терапії. Уміло та вчасно проведене комбіноване лікування дозволяє домогтися гарних віддалених результатів (вище вже було відзначено, що 95% хворих практично виліковуються).

Надалі, після виписки зі стаціонару, пацієнт підлягає диспансерному спостереженню в ЧООД.

Як бути, якщо внаслідок якихось причин хворий звернувся до лікаря несвоєчасно, і пухлина яєчка була виявлена на пізніх стадіях? Навіть і в цьому випадку не треба опускати руки — сучасна медицина має у своєму розпорядженні можливості надати допомогу пацієнтам, які ще не дуже давно вважалися безнадійними (або хоча б полегшити їхні страждання). Безумовно, лікування «запущеного» раку яєчка більш трудомістке та тривале, менш перспективне; потребує значних матеріальних витрат на медикаменти і, головне, терпіння й «волі до перемоги» у хворого й лікаря. У будь-якому разі необхідно звертатися в Черкаський облонкодиспансер. Не займайтеся самолікуванням, не користуйтеся послугами сумнівних «народних цілителів» і інших навколомедичних шарлатанів!