Блок дитячої онкології та гематології

15 травня 1993 року в Черкаській міській лікарні відкрили обласне дитяче онкологічне відділення. Створила й багато років очолювала дитячу гематологію Черкаської області Іванова Ірина Юріївна. 

Із 1 квітня 2002 року дитяче відділення запрацювало на базі Черкаського обласного онкологічного диспансеру та почало виконувати функції обласного центру дитячої онкології та гематології. 

28 квітня 2021 року в ОЦ ДОГ виконали першу аутологічну трансплантацію кісткового мозку. 

Із 1 серпня 2023 року обласний центр дитячої онкології та гематології ввійшов до складу відділу гематології та трансплантації кісткового мозку й отримав нову назву – блок дитячої онкології та гематології. 

24 серпня 2023 року здійснили першу алогенну трансплантацію кісткового мозку від сумісного родинного донора. Донору – 6 років, а реципієнту – 10 років.

3 квітня 2024 року виконали першу алогенну трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора. Маленькому пацієнту було лише 6 років.

14 квітня 2024 року відбулася перша трансплантація кісткового мозку від гаплоідентичного родинного донора. 

У блоці застосовують сучасні методи діагностики та лікування дітей із солідними пухлинами, онкологічними та неонкологічними захворюваннями крові, працює кваліфікований медичний персонал, здатний здійснювати всі види лікування: високодозову хіміотерапію та трансплантацію кісткового мозку. Створені всі умови для довготривалого перебування дітей: бокси інтенсивної терапії із сучасної вентиляційною системою і клімат-контролем, 1−2-місні палати, за потреби перебування батьків їх обов’язково забезпечують ліжком, є мінікухня, де можна самостійно приготувати їжу своїй дитині, ігрова кімната, спортивний зал. Також працює педагог-психолог, який допомагає адаптуватися дітям до важкого лікування.

Ще 30 років тому рак у дітей майже завжди був вироком. Але співпраця з клініками України, що розпочалася ще 1995 року в складі кооперативної групи «Дитячі гострі лейкемії та лімфоми України», прагнення професійного розвитку колективу, набуття знань завдяки стажуванням на базі провідних клінік України та інших країн, застосування в лікуванні сучасних клінічних протоколів вивело дитячу онкогематологію з категорії невиліковних хвороб у категорію таких, що можна вилікувати у 75% випадків.

У своїй професійній діяльності колектив завжди пам’ятає: «Доброта, співчуття, любов до дітей і велике бажання їм допомогти – це те, без чого неможлива робота нашого блоку. Адже життя кожного маленького пацієнта – це для нас найбільша цінність».