Кожна органна трансплантація – це чийсь шанс на життя. ❤️‍🩹
А іще – це маркер дієздатності медичної системи нашої країни, адже такі надскладні операції потребують кропіткої й злагодженої роботи на всіх етапах.
Попри війну, трансплантація в Україні продовжує стрімко розвиватися, а кількість органних трансплантацій – зростати. 💪
Лише за три місяці поточного року у 19 медичних закладах виконали 131 органну трансплантацію. Залишається вищою частка пересадок від померлого донора — 67% (33% — від живого). Це співвідношення є важливим показником дієздатності і розвитку системи трансплантації.
🥇 10 центрів трансплантації провели у першому кварталі 109 пересадок гемопоетичних стовбурових клітин, з них 14 — дітям. Найбільше пацієнтів отримали таку медичну допомогу Черкаський клінічний онкологічний центр (18), Київський міський центр нефрології та діалізу (18) та Національний інститут раку (18). Три заклади виконують найскладніші алогенні трансплантації від неродинного донора — найбільше таких пересадок (7) виконано в НДСЛ Охматдит.
Дякуємо лікарям, які рятують життя. 🙏
 


Серед безмежного простору світової спільноти, серед мільйонів сердець, є ті, що збігаються. І сьогодні ми хочемо поділитися історією, що втілює нашу місію та показує, як кожен з нас може бути частиною величезної зміни.
 
Іван, 33-річний мужній борець з лейкемією з Черкас, отримав неймовірний подарунок – шанс на життя. Цей подарунок прийшов від небайдужої людини, донора кісткового мозку з Франції, який став світлом у темряві, підтримкою в боротьбі за кожен день. Наш кур’єр зустрів клітини на кордоні з Польщею та доставив їх в Обласний лікувально-діагностичний гематологічний центр КНП «ЧООД ЧОР»
Завдяки невтомній праці українського і світового реєстру, та підтримці кожного, хто вірить у важливість донорства, ми змогли здійснити це чудо. Доставка клітин – це не просто логістика, це місток між життями, який нам вдається будувати разом. ❤️
 
Щиро дякуємо кожному, хто долучається до нашої місії, стаючи донором чи підтримуючи наші зусилля. Саме завдяки вам ми можемо дарувати надію та підтримку тим, хто її потребує найбільше.
Разом ми сильні. Разом ми можемо перемагати. Приєднуйтесь до нас, щоб створити ще більше історій успіху! 💥
 


Увага!
Пропонуємо вакансію:
🔹сестра медична-анестезист
📌Посадові обов’язки:
Здійснює професійну діяльність під керівництвом лікаря або самостійно.
Готує до роботи приладдя та відповідну апаратуру.
Проводить передстерилізаційну обробку анестезіологічного інструментарію та апаратури.
Проводить підготовку хворого до наркозу.
Спостерігає за діяльністю серця, мозку, диханням, температурою під час операції.
Здійснює спостереження та догляд за хворими в ранньому післяопераційному періоді.
Веде документацію при проведенні знеболювання.
Володіє прийомами реанімації при гострій серцево-судинній, нирковій та печінковій недостатності, шоці, коматозних станах.
📌Кваліфікація:
неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Сестринська справа», «Лікувальна справа» або «Акушерська справа». Спеціалізація за фахом «Анестезіологія та реаніматологія».
📌Готові взяти без стажу роботи!
✅ Звертайтесь за детальною інформацією у відділ кадрів:
kadr@onko.ck.ua та за телефоном 0472−37−82−09


Попри війну та системні цинічні атаки ворога на наші лікарні та лікарів, ми зуміли головне – зберегти право українців на здоровʼя.
У 2023 цим правом скористались 16 367 295 українців – саме стільки наших співгромадян отримали послуги в рамках програми медичних гарантій.
Тільки за перші місяці 2024 – їх вже 7 015 186!
✅ Попри надскладну ситуацію в державі, ми збільшуємо і фінансування ПМГ.
У 2024 бюджет програми зріс на 16 млрд гривень та становить рекордні 159 млрд.
Це дозволяє нам розширювати програму. У 2024 програма медичних гарантій – це 44 пакети послуг, три з яких абсолютно нові:
☛ “Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)”;
☛ “Лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів”;
☛ “Лікування дорослих та дітей методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин”.
✅ Продовжуємо забезпечувати українців “Доступними ліками”, які вони можуть отримати безоплатно або з невеликою доплатою. Цього року бюджет програми складає 5,2 млрд грн.
✅ Збільшили спроможність нашої реабілітаційної системи до понад 9000 терапевтичних сесій на день. Для порівняння, на початку 2022 року цей показник був на рівні 3000.
✅ За три місяці 2024 року запустили 7 мобільних аптек у 4 областях, які забезпечують необхідними лікарськими засобами сільську місцевість та прифронтові регіони.
✅ Повністю відновили 513 обʼєктів медзакладів та ще 358 обʼєктів медзакладів відновили частково.
✅ Завдяки міжнародним партнерам, зокрема ВООЗ, встановили 14 модульних клінік на Херсонщині, Харківщині, Сумщині, Миколаївщині та Донеччині.
Цей перелік можна продовжувати довго, бо попри всі намагання ворога українська медична система не зламалася. Вона розвивається, а українці зберігають своє право на здоров’я.
Закликаємо вас скористатися цим правом та бути здоровими! 🙏
👉 Також, користуючись можливістю, вітаємо представництво ВООЗ в Україні (World Health Organization Ukraine) з їхнім 30-річчям! Зазирніть в їхній Instagram (https://www.instagram.com/whoukraine) та перевірте в сторіз, що ви знаєте про здоров’я.
Джерело матеріалу: офіційна сторінка МОЗ України


До програми реімбурсації “Доступні ліки” включено 6 препаратів Морфіну в таблетках — чотири безоплатні та два з доплатою.
Щоб почати отримувати знеболювальні для паліативних хворих, потрібно:
✅ Звернутися до сімейного або лікуючого лікаря для встановлення діагнозу. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз “хронічний біль” і створить електронний рецепт:
➡︎ Пацієнтам із онкологією: звернутися до лікаря первинної медичної допомоги.
➡︎ Пацієнтам із розладами психіки та поведінки: звернутися до психіатра.
➡︎ Іншим паліативним пацієнтам: звернутися за направленням сімейного лікаря до лікаря-спеціаліста. Далі — звернутися до сімейного лікаря, який створить електронний рецепт.
❗ На окупованих територіях та в зоні бойових дій лікар може виписати як електронний, так і паперовий рецепт — він так само дійсний в аптеці.
✅ З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова — наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”.
❗ Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.
❗ Також не забувайте брати з собою телефон, на який прийшли номер рецепта і код його погашення.
✅ Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, які анальгетики повністю безоплатні, а за які потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ Національна служба здоров’я України.
ℹ️ Докладніше про те, як отримати лікарські засоби для знеболення та надання паліативної допомоги за програмою реімбурсації: https://cutt.ly/cw23ZjHr
Джерело матеріалу: офіційна сторінка МОЗ України


Серед усіх злоякісних новоутворень, що виникають в організмі людини, половину становлять хвороби шлунково-кишкового тракту. А половину від них − рак товстого кишківника, сюди входять рак ободової кишки, прямої кишки та анального каналу.
 
Колоректальний рак вражає найчастіше людину після 50 років.
 
Нині в Україні досить високі показники захворюваності на цю недугу та смертності від неї, особливо серед жіночого населення. Та при вчасному зверненні вона досить успішно лікується. Про особливості лікування цієї хвороби, причини виникнення та первинну й вторинну профілактики розповів лікар-хірург-онколог відділу онкохірургії Черкаського клінічного онкологічного центру Олександр Мельник.
 
Олександре Миколайовичу, розкажіть про причини та симптоми захворювання на колоректальний рак?
 
− Існує низка причин, через які може виникнути колоректальний рак. Якщо говорити про загальні, то серед них можна виокремити надмірну вагу, до якої призводить, в тому числі, гіподинамія, переїдання. Схильність до закрепів якраз мають люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, багато сидять за комп’ютером чи за кермом. Адже збільшується час проходження кишкового вмісту по товстій кишці, збільшується час дії канцерогенів, що завжди є в калових масах. Тому малоактивні люди мають більше ризиків захворіти. В основному наші пацієнти – це люди з надлишковою вагою, хоча є і винятки. Важливу роль відіграє і спосіб харчування: надмірне вживання червоного м’яса, смажених продуктів, жирів тваринного походження, а натомість мале споживання клітковини, рослинних олій, свіжих овочів, зелені, морської риби є не зовсім корисним для нашого організму. Звісно, негативно впливають куріння та надмірне вживання алкоголю. Тобто, якщо людина несе відповідальність за своє здоров’я, звертає увагу на харчування, намагається більше рухатися, помірно вживає алкоголь та не курить – це є так звана первинна профілактика захворювань. Також варто згадати генетичний аспект. За даними медичних досліджень цей фактор становить близько 10 %. Тож якщо в сім’ї родичі першої-другої лінії, тобто батько, мати, брат, сестра, дитина хворіли на цей рак, тоді є більші шанси занедужати на колоректальний рак, ніж у інших людей.
 
— А яка тоді вторинна профілактика?
 
− Якщо ж говорити про вторинну профілактику, то йдеться про раннє виявлення передракових та ракових захворювань і їхнє своєчасне лікування. На жаль, у нас немає державної програми профілактики в частині скринінгу цих хвороб на ранніх стадіях. Нині явка пацієнтів на профілактичні огляди через низку об’єктивних причин зменшилася, відповідно зменшилося й виявлення онкологічних захворювань у 10 разів. Отож, після 50 років усім потрібно проходити фіброколоноскопію раз на п’ять років. Вона дозволяє виявити на ранніх стадіях передонкопатологію та онкопатологію. Тобто йдеться про поліпи, що розвиваються роками й ведуть до розвитку онкологічних проблем товстого кишківника, або раків, що існують деякий час без проявів. Якщо ж у сім’ї є випадки захворюваності на рак товстого кишківника, це обстеження потрібно виконувати вже після 40−45 років. Нерідко зустрічаються та є передраковими неспецифічний виразковий коліт – запалення товстого кишківника, та хвороба Крона. Пацієнти, які страждають на ці недуги, протягом 8−10 років мають більше шансів захворіти на рак у 20−30 разів. Їм варто проходити фіброколоноскопію раз на рік.
 


Продовжуємо знайомити вас з історіями наших пацієнтів.
Попри діагнози, зневіру та біль, вони знаходять сили для боротьби, знаходять наших лікарів і долають всі негаразди.
 
🔹Пані Світлана приїхала на лікування із Кривого Рогу. У травні минулого року її прооперували місцеві лікарі-гінекологи. І, на жаль, під час цього втручання виникло таке ускладнення як сечоміхурово-піхвова нориця. Це той стан, коли сеча підтікає через піхву, тобто є сполучення між сечовим міхуром і піхвою. Тож на подальше лікування пані Світлану направили в Черкаський клінічний онкологічний центр в обласний центр онкоурології.
 
− Я вже скільки лікарень за цей рік відвідала, то це для мене як санаторій. Тут дуже хороші умови, чуйний персонал, прекрасні лікарі, − говорить пацієнтка.
 
Лікується жінка вже дев’ять місяців.
 
− Я не очікувала, що після операції по гінекології можуть бути такі проблеми, ускладнення. Ці дев’ять місяців дуже складними були для мене. Зараз я не вірю, що як нормальна людина можу ходити, і не хвилюватися ні про що. Хоча страх є й досі, − ділиться Світлана.
Її лікар Роман Морару-Бурлеску зазначає, що пацієнтка вже може повернутися до звичного життя.
 
− Ця пацієнтка цікава ще й тому, що, окрім цієї проблеми, у неї ще були рубці на лівому сечоводі після оперативного втручання. І сеча з лівого сечоводу також не відходила, тобто був такий субкомпенсований блок лівої нирки. Отже, унікальність цієї операції у тому, що це досить складна реконструктивна хірургія, складне реконструктивне хірургічне втручання. У нашому центрі ми виконали малоінвазивним методом, тобто через невеличкі проколи, лапароскопічним доступом, видалили частину сечового міхура з ділянкою піхви, висікли цей норицевий хід, відділили стінки піхви від сечового міхура. Тобто відновили цілісність цих двох анатомічних структур, виділили лівий сечовід із рубців. На жаль, цей процес задавнений, тому що минув майже рік, і довелося виконати переміщення лівого сечоводу, тобто новий анастомоз, з’єднання між сечоводом, сечовим міхуром. І все це ми виконали через 5 невеличких розрізів, − розповідає лікар. – Пацієнтка вже на наступну добу активно рухалася, харчувалася, відчувала себе абсолютно нормально, без больового синдрому, без великих розрізів, без яких-небудь хірургічних ускладнень. Повторно лапароскопічно оперувати після гінекологічних операцій на малому тазу дуже складно, але в нас це вийшло.
 
Пані Світлана знаходилась у відділенні певний час, не тому, що мала хірургічні покази до цього, а тому що пацієнтка з іншого регіону, і лікарі вирішили її виписати вже після зняття всіх дренажів і катетера.
 
− Окрім усіх цих проблем, пацієнтка ще й мала епіцистостому, коли через живіт їй вставили трубку в сечовий міхур, і сеча частково відходила по цій трубці. Тобто багато трубок у пацієнтці, уретральний катетер через уретру, дренаж через живіт, сеча постійно тече по ногах. І ось таку пацієнтку ми мали. Але ми все їй відновили, і вона поїхала без жодного дренажа, без жодної трубки, так як жила до гінекологічної операції. І скоро відновиться, буде працювати та жити, як раніше, − наголошує Роман Морару-Бурлеску.
 
🔹Світлана – учителька початкових класів. Мріє вийти на роботу, щоб нарешті закінчилася війна й діти повернулися в класи. Адже нині через повномасштабне вторгнення навчаються онлайн.
 
− Не варто боятися йти до лікаря, треба обов’язково вірити в одужання. Побільше нам таких лікарів як Роман Морару-Бурлеску, який вселяє надію на краще, допомагає, успішно лікує, − ділиться пані Світлана.
На світлині наша пацієнтка разом з донькою.
 
🙏Поїхали додому у хорошому настрої, з мріями та вірою у Перемогу!💙💛


Запрошуємо на роботу операційну медичну сестру!
 
🔹Якщо ти працьовита, порядна, комунікабельна людина, яка прагне розвитку та робити добрі справи, то ми чекаємо на тебе у нашій дружній команді!
 
🔹Зрозуміло, що у нас офіційне працевлаштування, повний соціальний пакет, стабільна заробітна плата; оплачувані відпустки та лікарняні.
 
За детальною інформацією звертатися за телефоном:
☎️ 067-474-29-22


Наприкінці березня понад 3 000 пацієнтів перебувають у національному листі очікування на трансплантацію органів. З них майже половина — у статусі «скринінг», це означає, що наразі вони проходять певні дообстеження або перебувають за межами України. Пацієнти з таким статусом не беруть участь у процесі співставлення і підбору органів від померлого донора.
 
👉 Лист очікування, який формується в Єдиній державній інформаційній системі трансплантації, є динамічним і може змінюватися щодня, залежно від інформації, яку вносять про реципієнтів трансплант-координатори центрів трансплантації.
 
👉 Органну трансплантацію в Україні у 2024 році проводять 36 медичних закладів.
 
👉 Лист очікування на трансплантацію формується таким чином:
 
▪️ Кожен з центрів трансплантації формує свій лист очікування. Рішення про те, що пацієнт потребує пересадки анатомічних матеріалів, приймає медичний консиліум центру, консиліум також визначає наскільки потреба реципієнта в такій операції є екстреною.
▪️ З листів очікування центрів трансплантації формується загальний національний лист очікування. Скан-копії всіх медичних документів, які підтверджують стан пацієнта і статус екстреності, вносяться до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації. Це своєрідна черга на пересадку необхідного пацієнту органу.
▪️ Реципієнт може бути внесений до листа очікування в одному з центрів, які на сьогодні проводять органні пересадки, на підставі відповідної заяви. За іншою заявою він може змінити центр трансплантації, але не частіше 1 разу на 6 місяців. При цьому, загальна тривалість перебування в листі очікування зберігається.
Детальніше про те, як формується черга на трансплантацію за посиланням і за якими критеріями визначається пара «донор-реципієнт»: https://utcc.gov.ua/yak-formuyetsya-lyst-ochikuvannya-na…/


Олена Пилипенко працює ліфтеркою у Черкаському кардіоцентрі. Щодня бачить, як у лікарню швидкі привозять людей з інфарктами, спочатку вона піднімає ліфтом їх зовсім немічними, а у день виписки проводжає бадьорими і сповненими надій. Під враженням того, як лікарі рятують людей і змінюють їхнє життя, вирішила зробити щось важливе і від себе — написала заяву на посмертне донорство. Каже, що повністю довіряє медикам.
 
➡️ Сюжет на Суспільному про те, як за життя розпорядитися своїми органами після смерті.
 
➡️ Про те , як написати прижиттєве рішення про згоду або ж незгоду, тут: https://utcc.gov.ua/yak-nadaty-zgodu-pro-gotovnist-buty…/