Запрошуємо на роботу операційну медичну сестру!
 
🔹Якщо ти працьовита, порядна, комунікабельна людина, яка прагне розвитку та робити добрі справи, то ми чекаємо на тебе у нашій дружній команді!
 
🔹Зрозуміло, що у нас офіційне працевлаштування, повний соціальний пакет, стабільна заробітна плата; оплачувані відпустки та лікарняні.
 
За детальною інформацією звертатися за телефоном:
☎️ 067-474-29-22
 


Нічні сирени й обстріли та тривога за себе і близьких додали українцям безсонних ночей. Що робити, якщо вночі не вдалося виспатися і на ранок ви почуваєтеся втомленими та розбитими?
 
✔️ Білкова їжа. Фізіологічною реакцією на брак сну є бажання солодкого. Це еволюційна прошивка, яка вже втратила свою актуальність. На жаль, солоденьке не додасть бадьорості, а тільки посилить сонливість. Білкова їжа, навпаки, активує нейрони, що утворюють орексин – білкові молекули, які сприяють бадьорості. Тому після безсонної ночі краще поснідати яйцями, рибою, м’ясом чи сиром. А якщо дуже хочеться солодкого, то варто поєднати його з білком, наприклад з’їсти солодку сирну запіканку.
✔️ Кава. Після ночі без сну дуже хочеться пошвидше прийти до тями, і руки самі тягнуться до кавоварки. Одна-дві чашки кави, дійсно, додадуть енергії, а от від третьої та наступних краще відмовитись. Великі дози кофеїну можуть викликати тривожність або нервозність.
✔️ Денний сон. Щоб відновити сили, можна подрімати вдень 20-30 хвилин, але не більше, інакше після пробудження почуватиметесь сонними і розбитими. Також не варто спати після 14:00 години, адже це може порушити нічний сон.
☕Найкращий час для денного сну – між 12:00 та 14:00, одразу після обідньої чашки кави. Кофеїн починає діяти приблизно через пів години – за цей час ви встигнете подрімати і легко прокинетеся.
✔️ Прогулянка на свіжому повітрі. Рух стимулюватиме активність мозку, а сонячне світло (навіть за хмарної погоди) посилатиме на сітківку ока сигнали про те, що зараз день – час бадьорості та активності, і організм блокуватиме вироблення гормону сну мелатоніну. А от важкі та інтенсивні тренування краще відкласти на ті дні, коли ви добре висипатиметесь.
✔️ Поблажливість до себе. Брак сну знижує працездатність, уважність та пильність. Тому після безсонної ночі не намагайтеся бути на 100% ефективними. Прямо проговоріть з керівництвом, що ви зараз не в стані якісно виконувати складні завдання, попросіть відкласти їх на завтра, або й скоротити робочий день. Найімовірніше, ваші керівники теж не спали вночі, тому підуть вам назустріч.
✔️Наступного дня та надалі спробуйте повноцінно висипатися. Так, ми знаємо, що більшість із нас зараз знаходиться в умовах, коли зробити це дуже важко. Тому зібрали для вас поради, як можна спробувати покращити свій сон під час війни – https://bit.ly/46jXgUf
Матеріал підготовлено в межах впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська.
 
 
 


 Його мета — нагадати про важливість правильного використання антибактеріальних препаратів, аби запобігти антибіотикорезистентності.
За даними ВООЗ саме з антибіотикорезистентністю у 2019 році пов’язано майже 5 млн смертей. Якщо інфекції стануть нечутливими до антибіотиків, 3 з 10 випадків пневмонії закінчуватимуться смертю і лише чверть людей, які хворіють на туберкульоз, зможуть одужати.
‼️ Чи є особливості прийому антибіотиків для людей з трансплантованими органами?
Пацієнти після трансплантації органів пожиттєво приймають імуносупресивні препарати, а це означає, що їхня імунна система в особливому, зниженому статусі. Прийом антибіотиків може додатково пригнічувати імунітет, що є небажаним і небезпечним.
Водночас, пацієнти після трансплантації стають більш уразливими перед небезпечними бактеріальними інфекціями і часто організму не під силу впоратися з ними без допомоги антибіотиків. Тому відмовлятися від такої терапії так само небезпечно. Але при цьому важливо дотримуватися певних правил.
📌Рішення про призначення антибіотиків може прийняти лише лікар — сімейний або лікар «вузької» спеціалізації. Лікаря треба обовязково попередити, що пацієнт пройшов через трансплантацію.
📌 Лікар, який визнав необхідність призначення антибіотиків, має обов’язково зв’язатися з трансплантологом, який спостерігає за пацієнтом, і порадитися щодо вибору препарату. Адже антибіотики є різних груп, різної дії і різними шляхами виводяться з організму.
📌При призначенні антибіотиків важливо враховувати наступне:
▪️ який саме орган або анатомічний матеріал був трансплантований, бо з цим пов’язані особливості метаболізму та виведення з організму призначених антибіотиків;
▪️ які основні препарати-імуносупресанти приймає хворий, щоб запобігти негативній взаємодії (зниження ефективності імуносупресивного препарату, що може спричинити навіть відторгнення трансплантованого органу або, навпаки, сумарний токсичний ефект);
▪️ антибіотики слід приймати з дотриманням правил: дозування, кратності і часу прийому відповідно до рекомендацій лікаря. Не переривати курс лікування, а у разі небажаних реакцій повідомляти про це лікаря.
 
На зображенні може бути: ліки та текст
 
 
 


Сьогодні Україна зробила великий крок вперед у розвитку трансплантації стовбурових клітин.
 
Уряд ухвалив постанову, якою передбачається створення Державної інформаційної системи трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.
 
Це допоможе розвʼязати один із головних викликів при трансплантації – швидкість визначення клітинної спорідненості.
 
Система дозволить шукати і формувати пару донор-реципієнт та обмінюватися інформацією та документами з іншими інформаційними системами.
 
Отже, після наповнення системи інформацією про «біологічні паспорти» (або результати обстежень) потенційних донорів гемопоетичних стовбурових клітин, збільшиться кількість людей, яким буде надано медичну допомогу цим методом лікування.
 
ℹ Нагадаємо, пересадка стовбурових клітин може знадобитися при 30 різних хворобах. Їх поділяють на:
☛ гематологічні. Наприклад, гострий лейкоз, множинна мієлома, плазмоклітинний лейкоз, лімфома Ходжкіна, неходжкінські лімфоми;
☛ негематологічні. Наприклад, L амілоїдоз чи POEMS-синдром;
☛ аутоімунні.
 
За інформацією МОЗ України 


⚡️ 2 дні, 16 доповідей та кейсів, 35 онкологів та гематологів з усієї країни під одним дахом Biopharma Plasma!
 
👩🏻‍⚕️17-18 листопада пройшов освітній воркшоп в рамках спільної з УкАДОГ грантової програми на підтримку дитячих гематологічних відділень та відділень трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.
 
🙏Дякуємо за цю чудову можливість колективу найбільшого у Східній Європі підприємства з виробництва препаратів плазми «Biopharma Plasma», президенту Констянтину Єфіменко, директорці зі стратегічного розвитку Оксані Плотніковій, а також ідейній натхненниці заходу – керівниці проєкту «Онкогематологія» Анастасії Жалубак.
 
Висловлюємо вдячність колегам, які долучилися до заходу та модераторам – Олександру Лисиці, Анні Гільфановій, Анастасії Бондаренко.
 
🎓 Щиро вітаємо переможців: Яну Рижко, Ірину Грабовську, Андрія Будзина, Михайла Адирова, Леоніда Саніна, Аліну Облап і Володимира Галича.
 
Об’єднані ідею перемоги не тільки України, але і маленьких українців у їх боротьбі за життя! Їх мужність та сила єднає та робить нашу спільноту потужною та ефективно 🙌
 
Джерело матеріалу: https://www.facebook.com/UkrPSPOH/posts/pfbid0UKTqNRkXKLZJmX5TfYNnzALMiP9q1HrwNKL11DCTYYApafMpf8vBW5geDrcX93X4l 


У рамках соціальної ініціативи «Вусопад» лікар онколог-уролог, хірург Іван Городиський  провів зустріч зі студентами та викладачами Черкаський державний технологічний університет / ЧДТУ.
Метою зібрання стала популяризація теми уваги до «чоловічого» здоров’я, важливості регулярних обстежень та раннього діагностування захворювань.
Окремо зупинились і на питаннях найпоширеніших онкозаховрювань у чоловіків.
Дякуємо за увагу та співпрацю всьому колективу ЧДТУ.
Працюємо далі!


Анонс
1 грудня 2023 року у нашому закладі відбудеться
ОБЛАСНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ на тему:
🔹«Інтегрована опіка. Репродуктивні технології та онкологія разом».
🔹Провайдер заходу – Українська асоціація репродуктивної медицини (УАРМ)
🔹За підтримки – кафедри фундаментальної медицини Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького
🔹Цільова аудиторія: лікарі гінекологи, гінекологи-онкологи, акушер-гінекологи, хірурги-онкологи, загальні онкологи та хіміотерапевти, гематологи, трансплантологи, лікарі загальної практики і сімейної медицини медичних закладів м. Черкаси та Черкаської області.
✅ Місце проведення – конференц-зал КНП “Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги ЧОР”.
Початок: 11.00
🔹План заходу:
1. Вітальне слово від представників УОЗ Черкаської ОДА та адміністрації КНП “КЦОГТПМ ЧОР” (11.00-11.10).
2. Доповідач – Веселовский В.В. «Показання до проведення ЕКЗ у пацієнтів онкологічного профілю» (11.10-11.30), медичний директор клініки «Надія», лікар акушер-гінеколог, представник від України в IVF-моніторинг консорціумі Європейського товариства репродукції людини і ембріології (Київ).
3. Доповідач – Бараненко А.Л. «Кріоконсервація яйцеклітин у жінок із злоякісними пухлинами перед початком спеціального комплексного лікування» (11.30-11.50), завідувачка відділення ДРТ клініки репродуктивної медицини «Надія», лікар гінеколог-репродуктолог (Київ).
4. Доповідач — Судома І.О.
«Причини невдалих спроб ЕКЗ у хворих з онкологічними захворюваннями» (11.50-12.10), доктор мед. наук, проф., директор з науки і розвитку клініки репродуктивної медицини «Надія» (Київ).
5. Доповідач — Зукін В.Д.
«Генетика та сучасні можливості використання IVF технологій в практиці мультидисциплінарноі команди в складі гінеколог, репродуктолог, онколог» (12.10-12.30), Віце-президент Української асоціації репродуктивної медицини (УАРМ), канд. мед. наук, директор клініки репродуктивної медицини «Надія» (Київ).
6. Доповідач — Палійчук О.В.
«Роль сучасних лабораторних методів та мініінвазивних хірургічних методик у збереження фолікулярного резерву пацієнток онкологічного та гематологічного профілю» (12.30-12.45), доктор мед. наук, проф. ЧНУ ім. Б.Хмельницького, лікар гінеколог-онколог відділу пухлин репродуктивної системи жінки КНП «КЦОГТПД ЧОР» (Черкаси).
7. Доповідач – Лук’янець О.В. «Проблемні питання збереження репродуктивного потенціалу при веденні пацієнток з онкогематологічними захворюваннями та супутньою гінекологічною патологією» (12.45-13.00), завідувачка відділу гематології та трансплантації кісткового мозку КНП «КЦОГТПД ЧОР» (Черкаси).
Контактні телефони:
Палійчук
54 44 06
37 93 79
050-52-073-52


Метою проведення Всесвітнього тижня є відповідальне споживання антибіотиків та підвищення обізнаності громадськості до стійкості до антибактеріальних лікарських засобів.
 
🔹Стійкість до протимікробних препаратів – не лише серйозна проблема для України, а й неабияка загроза для людства.
🔹Стійкість до протимікробних препаратів виникає тоді, коли мікроорганізми (бактерії, віруси, грибки або паразити) набувають захист від ліків, що мають їх знищувати.
🔹Внаслідок резистентності антибіотики та інші протимікробні препарати (як давно відомі, так і нещодавно винайдені) стають неефективними, а інфекції стає важко або неможливо вилікувати.
🔹Це може призвести до того, що інфекційні хвороби, які сьогодні лікуються швидко й без наслідків, наприклад, пневмонії, можуть стати смертельно небезпечними для багатьох людей.
 
📌За даними ВООЗ, у 2019 році майже 5 мільйонів смертей були пов’язані з антибіотикорезистентністю, зокрема 1,27 мільйона смертей були безпосередньо спричинені нею.
 
📌Якщо антибіотики перестануть діяти, 3 з 10 випадків пневмонії закінчуватимуться смертю, 5 з 1000 жінок не виживатимуть після пологів, лише чверть людей, які хворіють на туберкульоз, зможуть вилікуватися.
 
🔹Серед головних причин розвитку антибіотикорезистентності – надмірне використання антибіотиків та недотримання призначеного лікарем курсу лікування.
 
Український контекст
🔹Стійкість до протимікробних препаратів у час війни особливо небезпечна.
Ризики збільшення навантаження на систему охорони здоров’я через стійкість до протимікробних препаратів суттєво зросли через повномасштабну війну, розв’язану російською федерацією проти України.
За правильного застосування такі ліки рятують життя пораненим і хворим військовим. Проте якщо у пораненого військового є стійкість до антибіотиків, це сильно ускладнює його лікування й одужання.
Військова модель функціонування системи охорони здоров’я передбачає велику кількість евакуаційних етапів. Це підвищує ризики додаткового інфікування пацієнтів патогенами, не чутливими до багатьох поколінь антибіотиків, а також їх поширення між різними лікарнями.
 
📌Самолікування інфекцій антибіотиками без консультації з лікарем призводить до поширення антимікробної резистентності. Така неправильна практика відбувається, коли хворі купують антибіотики без рецепта лікаря.
 
🔹Серйозним кроком для розв’язання проблеми неконтрольованого відпуску і нераціонального вживання антибіотиків стало запровадження з серпня 2022 року електронного рецепта на них. За весь час було виписано 933 тисячі електронних рецептів на антибіотики.
Електронний рецепт можна отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Для пацієнтів він є додатковим кроком до зручного, а головне – безпечного отримання потрібних ліків.
До того ж функціонал електронного рецепта дозволяє зробити частковий відпуск ліків і розділити покупку на декілька разів. При цьому отримувати повторно рецепт у лікаря не потрібно – фармацевтичний працівник поставить на інформаційній довідці штамп «Відпущено» та зазначить кількість відпущеного препарату.
У 2015 році ВООЗ запустила Глобальну систему нагляду за резистентністю та застосуванням антимікробних препаратів. Україна долучилася до неї кілька років тому.
Згідно з наказом МОЗ України від 03.08.2021 р. № 1614, у кожному стаціонарі незалежно від форми власності має бути запроваджена система профілактики інфекцій, адміністрування протимікробних препаратів, створений відділ з інфекційного контролю. Загалом передбачений цим наказом комплекс заходів дозволить покращити ведення обліку інфекційних хвороб, пов’язаних з наданням медичної допомоги, посилити їхню профілактику, знизить поширення антимікробної резистентності та оптимізує використання антибіотиків.
🔹Продовжується навчання за такими напрямами: клінічна фармація, інфекційний контроль, мікробіологічні дослідження.
Крім того, МОЗ наказом від 23.08.2023 № 1513 затвердило новий Стандарт медичної допомоги «Раціональне застосування антибактеріальних і антифунгальних препаратів з лікувальною та профілактичною метою». Розроблений відповідно до найкращих світових медичних практик, він визначає, які антимікробні препарати, в яких випадках і за якими механізмами мають призначати лікарі пацієнтам, щоб досягнути якісного та безпечного лікування з мінімальними ризиками поширення антимікробної резистентності.
 
📌Рекомендації:
Щоби запобігти розвитку стійкості до протимікробних препаратів, пацієнтам варто:
✅Приймати протимікробні препарати лише за призначенням лікаря, у жодному разі не займатися самолікуванням!
✅Не використовувати антибіотики при вірусних інфекціях.
✅Проходити повний курс лікування згідно з призначенням лікаря, не пропускати прийом ліків, не переривати лікування, навіть якщо стало краще.
✅Не використовувати протимікробні препарати, які залишилися після курсу лікування.
✅Не ділитися протимікробними препаратами з друзями чи родичами і не «призначати» їм лікування.
📌Щоб запобігти та зменшити поширення стійкості до антибіотиків, медичні працівники можуть:
🔹Забезпечувати чистоту своїх рук, інструментів, медичного обладнання, та приміщень лікарні.
🔹Призначати протимікробні препарати лише тоді, коли вони необхідні, відповідно до чинних галузевих стандартів.
🔹Говорити з пацієнтами про те, як правильно приймати протимікробні препарати, про стійкість до антибіотиків та про небезпеку їхнього неправильногщо використання.
🔹Комунікувати з пацієнтами про профілактику інфекцій. 🔹Вакцинуватися самим та пояснювати важливість своєчасного вакцинування пацієнтам.
 
За даними МОЗ України


 
 
Щороку протягом листопада у світі проходить соціальна ініціатива під назвою Вусопад, або Movember (від англ. moustache (сленґ. австр. mo) — вуса; november — листопад). Рух заснували в 2003 році, коли кілька друзів зібралися за пивом у пабі неподалік від Мельбурна, Австралія.
 
📌Упродовж місяця чоловіки відрощують вуса з метою підвищити обізнаність людей щодо раку простати, раку яєчок, психічного здоров’я чоловіків та запобігання суїцидам.
 
📌Щоб підтримати ініціативу, необов’язково бути чоловіком. Вусопад закликає всіх людей незалежно від статі поширювати інформацію про рух та робити пожертви у Фонд.
 
🔹Гасло та ціль Вусопаду — “Змінити обличчя чоловічого здоров’я”.
 
✅ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ?
Історія Movember розпочалася у 2003 році під час розмови двох приятелів про тенденції чоловічої краси. Все більше нагадувало невинні жарти, однак Тревіс Гарон та Люк Слеттері вирішили продовжити власні роздуми не лише словами, а й діями. Чоловіки хотіли повернути моду на вуса і домовилися зібрати однодумців, аби відростити їх протягом місяця. Все відбувалося у листопаді, тому звідси й пішла назва ідеї. Частина «mo» у назві «movember» походить від англійського слова «moustache» – що в перекладі означає «вуса», а листопад, як відомо, – це November.
Автори проєкту зібрали навколо себе перших 30 добровольців, які відгукнулися на їхнє прохання. І це були невипадкові люди, тому що надихнувшись матір’ю друга, яка збирала кошти на боротьбу проти раку молочної залози, Тревіс і Люк вирішили провести кампанію про здоров’я чоловіків і рак простати. Вони розробили правила Movember (які діють і сьогодні) і погодилися стягувати десять доларів за відрощування вус. Тревіс розробив перший логотип Movember і вони розіслали електронний лист під назвою «Чи достатньо ти мужній, щоб бути серед нас?». Так утворилася компанія Mo Bros (брати Мо).
Вже наступного року у «Вусопаду» з’явилася конкретна ціль – зібрати 50 тис. доларів для Австралійського фонду раку простати, що вони змогли успішно реалізувати. З 2004 року в Австралії та Новій Зеландії відбуваються щорічні заходи, метою яких, крім збору коштів, є привернення уваги до проблеми здоров’я чоловіків.
 
✅ЯК ПРИЄДНАТИСЯ ДО ВУСОПАДУ?
Для того, аби долучитися до корисної справи, достатньо виконати декілька простих кроків:
🔹Відростити вуса. Це найбільш очевидна дія, з якої варто починати свій Movember.
🔹Зареєструватися на офіційному ресурсі програми: movember.com та задонатити певну суму. Потім вам надійдуть інструкції про те, як краще використовувати силу власних вусів під час розмов про основні ідеї акції. 🔹Ваші вуса мають бути приводом для розмов про чоловіче фізичне, ментальне здоров’я та важливість його підтримки й регулярних обстежень.
🔹Поводьтеся, як справжній джентльмен. Звісно, це правило варто виконувати не лише протягом місяця, а й зробити його власним життєвим кредо.
🔹Жодної дискримінації. До руху можуть долучитися всі охочі.
Популярність такого заходу збільшується з кожним роком, а ком‘юніті сягає світового маштабу. «Вусатий рух» активно підтримують такі зірки як Девід Бекхем, Леонардо ді Капріо, Джастін Бібер та, навіть, Леді Ґаґа!!!
👨🏻‍⚕️То ж носи вуса в листопаді і ти!!!
Будь свідомим та врятуй своє оточення🙌
 
✅ А якщо ж вуса ви з різних причин не можете відростити, то зикликаємо всіх до флешмобу!
🔹Сфотографуйтесь з вусами та розмість своє фото у соціальних мережах! Цим вчинком ви привернете увагу своєї аудиторії до важливої теми — збереження чоловічого здоров’я!