Серед українських лікарів, які на стажуванні у Франції, четверо наших фахівців!
🔹Щиро дякуємо за цю можливість!
🔹Працюємо! Розвиваємось! Удосконалюємось!
🙏 Дякуємо ЗСУ за захист і можливість виконувати свої обовʼязки!
Міністр охорони здоровя України Віктор Ляшко на своїй сторінці Фейсбук зазначив:
— Українські лікарі проходять стажування у провідних онкоцентрах Франції.
Цими днями 15 українських медиків отримують досвід у найкращих онкологічних клініках Франції. Це променеві терапевти, хірурги-онкологи, мамологи, хімієтерапевти, онкологи з медзакладів Черкас, Києва, Львова, Івано-Франківська, Кропивницького. Вони стажуються в Інституті Гюстава Руссі, Інституті Кюрі, Об’єднанні Паризьких лікарень (APHP) та Об’єднанні Марсельських лікарень (APHM).
Навчання відбувається у межах програми французько-української співпраці у галузі онкології. Це вже друга група лікарів, які його проходять. Загалом завдяки програмі з вересня 2024 року по серпень 2025 року стажування пройдуть 45 українських лікарів. Крім цього, медики зможуть взяти участь у тематичних вебінарах із питань багатопрофільних консультацій та медичних закупівель.
✅ Торік уряд ухвалив Національну стратегію контролю злоякісних новоутворень до 2030 року. Вона спрямована на зниження рівня захворюваності та смертності від онкологічних хвороб. Постійний обмін досвідом та розвиток міжнародної співпраці — те, що сприяє підвищенню якості медичної допомоги.
Також маємо вже ратифіковану угоду між нашими країнами, яка передбачає оснащення українських медичних закладів сучасними мамографами. Таким чином робимо крок до покращення ранньої діагностики. Вдячний Франції за підтримку та співпрацю, а нашим медикам за бажання вчитися та переймати передовий досвід.


Сьогодні укотре дякуємо нашим давнім друзям — ротарійцям України та Німеччини!
🔹Rotary Club Cherkasy (голова ГО — А.Т. Казарян) передали двом нашим структурним підрозділам функціональні ліжка, матраси, гінекологічне крісло, кушетки тощо.

🔹Лікар-анестезіолог, трансплант-координатор Олена Михайлівна Перетятько висловила слова вдячності від колективу свого відділення:
— Щиро дякуємо за отриману гуманітарну допомогу від ротарійців Німеччини та України, зокрема окремі слова вдячності нашим постійним друзям – ротарі клубу Черкаси!
🔹Завідувачка паліативно-реабілітаційним відділом Людмила Федорівна Гура зазначила:
— Ми отримали в подарунок функціональні ліжка для паліативно-реабілітаційного відділу та відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Велике спасибі уже вкотре говоримо нашій колезі, Ользі Палійчук. Протягом війни вона разом зі своїми друзями-ротарійцями з різних країн постійно нам допомагають.

🔹 Ще раз дякуємо благодійникам за турботу і участь, підтримку та ваші щирі і чуйні серця.
🙏Нехай ваші добрі справи повертаюся до вас сторицею!


Приємний весняний подарунок ми отримали від наших друзів і постійних партнерів – мережі магазинів Justini 🛍️ Магазин аксесуарів «Justini»
😷 Для маленьких пацієнтів – оригінальні захисні маски із кумедними й цікавими малюнками, для медичних сестер – із квітами та різними візерунками на будь-який смак!
Дякуємо за такі приємнощі, турботу й хороший настрій 🙌


Читайте інтерв’ю з Міністром охорони здоров’я України виданню «Управління закладом охорони здоров’я»:
 — Що передбачає Стратегія розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року, які ключові пріоритети закладені в документі, які етапи реалізації передбачені, як плануємо посилити контроль за якістю надання медичної допомоги та яка роль самоврядних організацій в цьому процесі, які заходи боротьби з неформальними платежами передбачені, про реабілітацію, підтримку ментального здоров’я, атестацію медиків — це все обговорили під час інтерв’ю виданню «Управління закладом охорони здоров’я».
Детальніше з текстом розмови можна ознайомитись за посиланням:
Та подивитись відеоверсію тут: https://youtu.be/soODzBJz5ho 


19,4 мільярда доларів США потребуватиме українська система охорони здоров’я для відновлення — оновлена оцінка завданої шкоди та потреб, зазначена у нещодавно презентованому звіті Світового банку про оцінку збитків і потреб (RDNA4). Йдеться про збитки, спричинені повномасштабною війною.
У порівнянні з попередньою оцінкою RDNA3, що була оприлюднена в лютому минулого року, загальні втрати сектору охорони здоров’я збільшилися на 8,9%. Потреби у відновленні та реконструкції на наступне десятиліття зросли на 14%. Зокрема, кількість пошкоджених закладів охорони здоров’я зросла на 36,7%, аптек – на 2,2% тощо.

📍 Найбільші збитки зафіксовано у Донецькій (37,8% від загальної вартості збитків), Харківській (12,6%), Луганській (12,5%) та Херсонській (7,3%) областях, де бої були найбільш інтенсивними.
Ця цифра проміжна, однак очевидно, що система охорони здоров’я потребує значних інвестицій, а також їх раціонального використання. Аби забезпечити максимальну ефективність ми визначили стратегічні орієнтири. Так, цьогоріч була затверджена Стратегія розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року. Маємо два ключові вектори: забезпечити стійкість системи в умовах війни та водночас зосередитись на відновленні, поєднавши його з процесами реформування та підвищенням ефективності функціонування.
Основі принципи відбудови: build back better, безпечність, енергоефективність, безбар’єрність та інклюзивність.
Джерело матеріалу: офіційна сторінка Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка у мережі Фейсбук


Щороку в останній день лютого світ відзначає День рідкісних захворювань – день підтримки багатьох людей, для яких стався діагноз, а життя – боротьбою.
Що таке рідкісні захворювання?
Рідкісними знижуються хвороби, які зустрічаються менше ніж у 1 людини на 2000. Але разом вони вражають мільйони – адже таких хвороб існує понад 6000 . Більшість із ними мають генетичну природу, проявляється з дитинства, є хворими та важкими.
Мета цього дня
🟣 Привернути увагу суспільства до проблем людей із рідкісними діагнозами.
🟣 Закликати до ранньої діагностики, оскільки багато таких хвороб можна лікувати або контролювати.
🟣 Підтримати поселення і свою родину, які щодня стикаються з нерозумінням, нестачею інформації та ліків.
🟣 Надихнути науковців і лікарів на пошук нових методів лікування.
На що варто звернути увагу?
💜 Не ігноруйте рідкісні симптоми. Багато видів можна визначити ще на ранніх етапах.
💜 Підтримуйте людей із такими діагнозами. Вони часто почуваються ізольованими через шлюбне розуміння.
💜 Підтримуйте науку. Нові ліки та дослідження – це шанс на життя для мільйонів.
💜 Розповідайте інші. Інформація зберігає життя, а знання роблять світ більш доброзичливим.
Цей день – нагадування, що навіть одна людина може зробити багато: підтримати, розширити інформацію, допомогти знайти надію.
Рідкісне захворювання – не вирок. Своєчасно діагностована хвороба та розпочате лікування не лише покращує якість життя, а й може врятувати його!


У ПЛР-лабораторії нашого закладу виконуються різноманітні імуногенетичні дослідження, які є необхідні для трансплантації і спрямовані на співставлення пари донор-реципієнт для найкращого підбору донора.
🧬Основною запорукою успішної трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин та їх приживлення є вибір максимально генетично сумісного донора. Із цією метою всім реципієнтам і їхнім потенційним донорам здійснюють HLA-типування – генетичне дослідження складного комплексу клітинних білків на поверхні клітин, які залучені до механізму розпізнавання «свій-чужий» і здатні запустити імунні реакції, що можуть призвести до відторгнення трансплантату. Далі відбувається співставлення отриманих результатів і донором обирають того, чиї результати повністю збігаються (ідентичні) із результатами реципієнта або у кого співпадінь найбільше.
⚪️ «Людина навпіл успадковує гени HLA від батька й від матері, тобто батьки завжди є мінімум на 50% сумісними з дітьми. Тому потенційно найкращий збіг може бути з рідним братом або сестрою (див.приклад). При трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин перевага надається ідентичним брату або сестрі реципієнта. Якщо ж таких немає, тоді шукають повністю сумісного неродинного донора або ж обирають частково сумісного», – зазначає лікар-лаборант-імунолог Наталія Джирма.
❕️Важливими для підбору донора дослідженнями також є визначення HLA-антитіл до та після трансплантації. Вони дозволяють встановити наявність донор-специфічних антитіл (DSA), які перешкоджають приживленню трансплантату та впливають на ефективність трансплантації.


Стань донором — врятуй життя!
🔹Ти теж можеш стати шансом на життя для людей, хворих на рак крові чи імунодефіцити!
1️⃣ Якщо тобі 18–35 років, заповнюй анкету на нашому сайті та реєструйся безкоштовно (людей старших 35 років ми просимо самостійно оплатити аналіз ДНК — 35€).
2️⃣ Отримай тест-набір для забору ДНК (мазок із щоки).
3️⃣ Через 1–2 місяці отримаєш лист про внесення тебе до бази донорів.
4️⃣ Чекай на свого генетичного близнюка, щоб подарувати шанс на життя.
Разом ми можемо творити дива❤️
Український реєстр донорів КМ — https://www.facebook.com/ubmdr


Сонячні дні все більше нагадують нам, що зима добігає кінця й попереду — усе більше тепла. Тож нас чекає вплив сонячних променів і вкотре — позитивний імідж та уявна користь засмаглої шкіри, із чим сьогодні змушені боротися медичні працівники.
Насправді засмага є візуальним проявом пошкодження шкіри і свідчить про підвищений ризик розвитку смертельної хвороби.
За інформацією американських хірургів-онкологів, усе частіше рак шкіри діагностують у пацієнтів молодого віку. А через те, що часто вони не помічають небезпечних змін, хворобу виявляють, як правило, на пізніх стадіях.
Звісно, не можна змусити людей бути менш активними й повністю обмежити перебування на вулиці, але важливо розуміти, що захист від сонця може врятувати ваше життя, і єдиний ефективний спосіб захистити себе — обмежити вплив УФ-випромінювання на шкіру.
Згідно з даними Фонду дослідження меланоми (Melanoma Research Foundation), меланома є найбільш смертоносною формою раку шкіри з низьким рівнем виживаності: половина пацієнтів помирає протягом 5 років після встановлення діагнозу. У США за 2024 рік меланому діагностували понад 200 тисячам людей.
Основною причиною меланоми є УФ-опромінення. При цьому найбільш вразливі – люди з природньо низьким рівнем пігменту меланіну в шкірі. Попри значний прогрес у використанні імунотерапії, пухлини багатьох пацієнтів не реагують на цей тип препаратів, тож вони залишаються без найсучасніших ефективних методів лікування.
Результати опитування компанією Ipsos показали, що молоді люди вірять у міфи та дезінформацію про захист від сонця, які можуть відштовхувати їх від перевірених методів профілактики раку шкіри. Приблизно кожен сьомий (14%) дорослий віком до 35 років вважає, що щоденне використання сонцезахисного крему є більш шкідливим для шкіри, ніж пряме перебування на сонці, і майже чверть (23%) вважає, що пиття води та зволоження запобігають сонячним опікам.
Що на це каже наука?
❌ Насправді жодні наукові дані не доводять, що питна вода забезпечує захист від сонця.
✅ Користь сонцезахисних кремів значно переважує будь-які відомі ризики. Якщо вас турбують інгредієнти сонцезахисного крему на хімічних фільтрах – використовуйте одяг із захистом SPF, а також мінеральні сонцезахисні креми (оксид цинку), що створюють фізичний бар’єр проти сонця і, як доведено, є безпечними.
Хірург-онколог Інституту раку Ордандо (США), доктор медичних наук Раджеш Наїр каже, що сьогодні через велику кількість джерел інформації важко відрізнити слушну пораду від дезінформації. Чимало організацій та людей стверджують, що мають правильні відповіді. Лікарі стурбовані тим, що люди вірять у по-справжньому небезпечні ідеї, що наражають їх на додатковий ризик.
Проблема в тому, що багато хто з нас, коли йдеться про здоров’я, довіряє вибору знайомих або яскравим прикладам лікування в соцмережах. І під впливом інших обираємо щось схоже і для себе, забуваючи про консультацію лікаря.
Фахівці рекомендують використовувати сонцезахисний крем з SPF 30 або вище та повторно наносити його кожні дві години, особливо якщо ви пітнієте або перебуваєте у воді. Регулярні огляди в дерматолога також мають важливе значення для раннього виявлення будь-якого раку шкіри.
Джерело:
Orlando Health, Survey finds young adults more likely to believe myths about sun protection and skin cancer prevention
На зображенні може бути: 1 особа та текст


Національний день молитви – нова для нас державна ініціатива за формою, але не нова і добре відома всім вірним за своєю суттю, метою.
Спільна молитва – велика сила, дієва зброя духовна. І наша Церква безперестанно підносить молитви за весь український народ, його владу, за українське військо.
Єднаймося в молитві до Господа! Адже все, що неможливо для людини, то є можливим для Бога.
БОЖЕ ВЕЛИКИЙ, ЄДИНИЙ
Боже Великий, Єдиний,
Нам Україну храни,
Волі і світу промінням
Ти її осіни.
Світлом Христової правди
Нас, дітей, просвіти,
В чистій любові до краю,
Ти нас, Боже, зрости.
Молимось, Боже Єдиний,
Нам Україну храни,
Всі свої ласки-щедроти
Ти на люд наш зверни.
Дай йому волю, дай йому долю,
Дай доброго світу,
Щастя дай, Боже, народу
І многая, многая літа.
💙💛

Православна Церква України  https://www.facebook.com/Orthodox.in.Ukraine