rrrrrrrrrr-1200x857.jpg

Колектив Черкаського обласного онкологічного диспансеру щиро вітао всіх зі святом!
 
Нехай мрії здійснюються! Здоров’я всім! Миру та злагоди!
 
Хай в день святого Різдва
Дзвенить усюди коляда,
Щастя велике вам звіщає,
Радійте, святкуйте!
Христос ся рождає!
 
 
 

moz.jpg

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов поінформував про плани щодо розвитку системи трансплантації на 2021 рік. На брифінгу 4 січня він повідомив, що з 1 січня в Україні почала функціонувати Єдина державна інформаційна система з питань трансплантацій органів і тканин.

  За словами Степанова, нині МОЗ має наповнити цю систему, бо без цього розвиток системи пересадок органів і тканин – неможливий.

– У 2020 році в Україні зробили понад 118 трансплантацій на відміну від 2019 (78 трансплантацій органів). У 2021 році  прагнемо суттєво збільшити кількість трансплантацій. Щонайменше зробити 250 трансплантацій органів і тканин, тобто мінімум удвічі збільшимо кількість трансплантацій, – зауважив міністр.

  Він додав, що з-поміж планів МОЗ на цей рік – здійснення в Україні пересадок нирок, печінки та перша трансплантація легені.

  – І одне з таких нагальних питань, якого потребує Україна – ми хочемо зробити трансплантацію верхніх та нижніх кінцівок. Це є особливо актуальним для українських військовослужбовців, які втратили кінцівки у зв’язку з російською агресією на сході країни, захищаючи нашу країну. Ми зараз на рівні фахівців достатньо ретельно працюємо з цими питаннями, – зазначив Степанов.

  Також, як зазначив очільник МОЗ, міністерство хоче запровадити пакет медичних послуг із посттрансплантаційного супроводу.

  Зокрема, планують розробити механізм залучення до транспортування органів і реципієнтів усіх видів транспорту: цивільної авіації та літаків Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної поліції та Державної прикордонної служби.


nr-dspnsr.jpg

Бажаємо, щоб 2021-й подарував багато приводів для радості і щасливих моментів!

Нехай втіляться найзаповітніші бажання і у всіх справах вас супроводжує успіх!

Залиште всі негаразди позаду і в цю новорічну ніч повірте в диво, воно обов’язково здійсниться! Усім здоров’я і миру!


paramonov-1200x864.jpg

Директор Черкаського обласного онкологічного диспансеру Віктор Парамонов розповів про три головні події 2020 року.

 — Безперечно, однією з головних подій цього року є COVID-19. 100 років тому була епідемія іспанського грипу, яка забрала багато людських життів, а зараз цією загрозою є коронавірусна інфекція. Цьогоріч через пандемію ми відчули перший страх перед невідомим: спочатку хворим співробітником, а потім і пацієнтом. Спільними зусиллями організовували процес лікування в нових умовах. Тому за масштабністю ця подія є дуже серйозною. Варто зазначити, що жодні діагностичні та лікувальні напрями нашої діяльності не припинялися. За 11,5 місяців у закладі пролікували 14 тисяч онкохворих. Подібну цифру зафіксували у 2019 році, в інших – менше, — зазначив Віктор Парамонов.

Другою важливою подією року, за словами директора диспансеру, є діяльність фахівців онкодиспансеру у нових умовах відповідно до договору з Національною службою здоров’я України.

— Тобто НСЗУ закуповує медичні послуги у закладі та оплачує їх за договором. Обласна влада надавала фінанси на оплату комунальних платежів, а медики успішно виконували свою безпосередню роботу. Отримані від НСЗУ кошти ми витрачаємо не лише на медичне забезпечення хворих, а й на якісне харчування пацієнтів. Після вище зазначених позицій слідує заробітна плата для співробітників онкодиспансеру. У результаті ефективного відпрацювання цього механізму ми зрозуміли, що є конкурентоспроможним медичним закладом і маємо рухатися далі. За пів року вдалося проаналізувати помилки, скоригувати подальші дії та оптимізувати роботу. У 2021 році хочемо отримати ще декілька пакетів медичних послуг, — пояснив  Парамонов.

Третьою визначальною подією року Віктор Парамонов назвав трансплантацію. Із грудня минулого року в Черкаському обласному онкологічному диспансері почали реалізовувати трансплантацію.

— Варто сказати, що приємні враження залишилися від потужної підтримки МОЗу та  сприяння обласної влади. Дякуючи отриманим коштам, належній лабораторній базі, матеріально-техночному устаткуванню, високому рівню наших  кадрів,  ми активно протягом року здійснювати пересадку стовбурових клітин кісткового мозку. Я вважаю, що найголовніше питання було: “Чи витримають такий режим роботи працівники?”. Однак показники засвідчують, що ми впоралися не лише у напрямі трансплантації, але змогли надавати якісні послуги онкологічним хворим. Удосконалення лабораторної діагностики, анестезіології, хірургії та гематології позитивно вплинули на традиційне лікування онкохворих, — сказав директор Черкаського обласного онкологічного диспансеру.

За його словами, протягом 2020 року в закладі провели 31 операцію з пересадки стовбурових клітин кісткового мозку та дві трансплантації нирки.

Ці результати, на думку Віктора Парамонова, є помірковано успішними, бо підтримка з боку держави та органів місцевого самоврядування у цьому питанні надважлива.

— Не можу сказати, що проведення операцій з трансплантації для нас стають буденними, а від того менш складними. Ні, однак ми розвиватимемо цю галузь медицини й надалі, щоб наші пацієнти оперувалися в Черкасах, а не за кордоном. Також на базі закладу є заготовлені стовбурові клітини і зараз триває потужна робота щодо підготовки хворих.

Як зазначає медик, команда диспансеру прагне, щоб відповідно до цьогорічних результатів продовжити роботу і в 2021-му. Адже Черкаський обласний онкологічний диспансер вже отримав 19 млн грн на проведення трансплантації кісткового мозку в новому 2021 році.

Мовляв, у 2021 році треба трішки здивувати область та Україну, однак у позитивному значенні.  Базовий рік, за словами Віктора Парамонова, був доволі успішним, тому він сподівається, що незначна втома не відіб’є бажання працювати далі. Згодом планують залучити молодих фахівців і розраховують, що вакцинація та пом’якшення карантинних умов дозволить реалізувати задум навесні.

— Ми повинні прагнути до кращих умов життя, а не виконувати те, що диктують звідусіль. Зокрема, запозичувати хороше це від країн Європи, адже там в більшості сферах. Ми — інші. Не потрібно жити минулим — варто створювати нове. Бажаю всім міцного здоров’я. Люди повинні усвідомлювати, що це ваша приватна власність і потрібно нести за це відповідальність і сподіватися лише на медиків. Треба користуватися здоровим, тривалим і працездатним життям, — висловив побажання директор Черкаського обласного онкологічного диспансеру.


kosmina-1200x687.jpg

Завідувач, лікар-хірург-онколог обласного центру онкохірургії Черкаського обласного онкологічного диспансеру Костянтин Косьмина традиційно  підбив підсумки 2020 року.

Фахівець розповів про найбільш визначні події, що відбулися в закладі останнім часом: використання нових технологій в мініінвазивних оперативних втручаннях та застосування сучасних методів у лікуванні колоректального раку.

Як зазначив лікар, проблема колоректального раку дуже поширена серед населення України та представників іноземних країн. Тому нині є нагальна потреба в удосконаленні процесу лікування цього захворювання.

– Нещодавно наші фахівці здійснили низку операцій із використанням мініінвазивної технології, зокрема, лапароскопічного втручання. Варто сказати, що ці операційні втручання мають досить великий об’єм роботи.  У цьому випадку йдеться про передню резекцію прямої кишки, а це одне з найскладніших оперативних втручань у колопроктології, – зазначив Костянтин Косьмина.

Він зауважив, що виконання операції лапароскопічним шляхом дає економію часу, яка дуже важлива для пацієнта.

 – Якщо здійснювати оперативні втручання відкритим способом, то післяопераціний період триває приблизно 10-15 днів, що призупиняє можливість реалізації подальшого етапу лікування колоректального раку. Натомість лапароскопічний метод дає можливість відпустити хворого додому вже за 4-5 днів та згодом почати наступний курс лікування з мінімальним часовим проміжком, – пояснив Косьмина.

Фахівець додав, що нині співробітники проводять ці операції систематично та ефективно.

– Ця технологія добре відпрацьована, фахівці підготовлені, є необхідне обладнання, яке дозволяє здійснювати такі оперативні втручання. Тому хочеться поінформувати про наш досвід населенню. Люди повинні знати, що такі можливості є в Черкаському обласному онкологічному диспансері на базі обласного центру онкохірургії і наші успіхи активно примножуються, – сказав завідувач, лікар-хірург-онколог обласного центру онкохірургії Черкаського обласного онкологічного диспансеру Костянтин Косьмина.

За консультацією можна звернутися:

— 0674742922;

— xirurg@onko.ck.ua


rizdvo.jpg

25 грудня в Україні відзначають Різдво Христове за григоріанським календарем.

Щиро вітаємо вас зі святом! 

Бажаємо, щоб у кожному домі панували затишок і спокій, гармонія і достаток. Нехай відбуваються чудеса і хороші події, наповнюючи життя незабутніми моментами, щасливими посмішками та добротою людських сердець.

Здоров’я, любові та добробуту!


chdtu-gol.jpg

Студенти Черкаського державного технологічного університету, члени Rotaract Club Cherkasy Олександра Квятковська, Аліна Грібаньова, Максим Скорина та Єлизавета Коротка долучилися до благодійного проєкту, який щорічно організовує Rotary Club Черкаси напередодні різдвяних та новорічних свят для маленьких пацієнтів в Центрі дитячої онкології та гематології Черкаського обласного онкодиспансеру.

Попри карантинні обмеження, Rotary Club  Cherkasy та Rotaract Club Cherkasy традиційно створили святковий настрій маленьким пацієнтам дитячого онкоцентру, які потребуть не лише медичної, а й психологічної підтримки.

Благодійники попіклувалися, аби Святий Миколай приніс дітям чудові подарунки: набори для малювання, веселі наліпки з медичними порадами, збірки цікавих казок українських сучасних авторів та особливі  прикраси – срібні ангелики-охоронці, які передали литовські ротарійці разом з Rotary Club Kyiv і які були створені індивідуально з різнокольоровим емалюванням для кожної дитини за власним малюнком-розмальовкою.

Окрім цього, напередодні різдвяних та новорічних свят, до родинного Дня Святого Миколая, Аліна Грібаньова та Максим Скорина разом із черкаськими ротарійцями відвідали Biopharma Plasma Черкаси, долучившились до проєкту популяризації донорства,  що допоможе у вчасній заготівлі якісних препаратів крові для потреб маленьких пацієнтів дитячого онкоцентру Черкаського обласного онкологічного диспансеру.

Піднесений настрій  напередодні світлих новорічних та різдвяних свят, віра в дива та у втілення мрій  допоможуть наблизити одужання та перемогу над онкологічними захворюваннями кожному, кого спіткало таке важке випробування.


palijch-1200x1166.jpg

ГО Rotary Club Cherkasy, медичний центр «Андромеда+», Черкаська «Майстерня друку» та «Спортландия-Черкаси» подарували онкохворим дітям різноманітні презенти з нагоди Дня святого Миколая.

   Благодійна акція відбулася в Черкаському обласному онкологічному диспансері.

  Лікарка гінеколог-онколог Черкаського обласного онкологічного диспансеру, директорка медичного центру «Андромеда+», член Громадського Об‘єднання Ротарі в Україні / Rotary in Ukraine Ольга Палійчук займається реалізацією ротарійських заходів для місцевих громад, упровадженням грантових міжнародних проєктів та вже п’ять років бере безпосередню участь в благодійних акціях.  

  За її словами, члени «Ротарі клубу Черкаси» вже досить тривалий період підтримують різними засобами маленьких пацієнтів в Центрі дитячої онкології та гематології.

– Ми вітаємо онкохворих дітей не лише у переддень свят, а й протягом року. Зокрема, спільними зусиллями організовуємо тематичні заходи, аби дітки перебували в гарному настрої  та почувалися психологічно значно краще. Адже це має значний позитивний вплив на перебіг захворювання та ефективність лікування, – зауважила Керівник Комітету Ротарійського Служіння місцевим громадам Д2232 (Україна/Білорусь) Ольга Палійчук та додала, що в «Ротарі клубі Черкаси» та Ротарі клубах інших міст згуртувалося багато небайдужих людей, які систематично допомагають дитячим закладам, підтримують не лише онкохворих, а й дітей з інвалідністю чи малюків, які опинилися в складних життєвих обставинах.

– До Дня Святого Миколая ротарійці підготували різноманітні подарунки для дітей: блокноти, олівці, альбоми для малювання для проведення арт-терапії. Також ми подарували яскраві наліпки, які ілюструють як потрібно правильно дбати про своє здоров’я. Цьогоріч до благодійної акції долучилися і представникb ГО Rotary Club Kyiv. Зокрема, Паст-Президент київської організації, засновниця бренду Sokol Jewellery та дизайнерка авторських ювелірних прикрас Алла Сокол посприяла у виготовленні срібних підвісок у вигляді янголів-охоронців. Прикраси зробили відповідно до ескізів, які розфарбували дітки з Черкаського дитячого онкоцентру під час серії попередніх майстер-класів з малювання, які були проведені за підтримки нашого «Ротарі клубу Черкаси», – сказала Ольга Палійчук.

  Вона додала, що «Ротарі клуб Черкаси» спільно з медичним центром «Андромеда+» придбали для малечі збірку казок черкаської письменниці Анни Григорович (представниця ГО Ротарі Клуб Черкаси-центр), яка теж проводить казкотерапію в багатьох міських дитячих закладах та лікарнях.

  За словами організаторів, згодом ротарійка з Черкас, вчителька образотворчого мистецтва черкаської міської гімназії №9 Людмила Коротка проведе декілька уроків під час онлайн майстер-класу із різних способів виготовлення сніжинок з паперу. Діти зможуть подарувати своїм близьким цей подарунок з нагоди прийдешніх новорічних свят.

– Треба вірити в дива, бо вони справді існують. Добре, що є небайдужі люди, які сприяють здійсненню дитячих мрій, разом реалізують добрі справи та роблять цей світ кращим. Долучайтеся – добро примножується! Дамо дітям надію на життя / Give children hope for life, – додала Палійчук.


sv-mikol-1200x852.jpg

День Святого Миколая – особливе свято, адже сьогодні здійснюються всі найзаповітніші мрії. У цей день навіть дорослі починають вірити в дива, а діти з нетерпінням чекають ранку, щоб зазирнути під подушку та знайти подарунки.

   Але варто пам’ятати, що справжні дарунки Миколая – не солодощі, а захист від невдач та неприємностей.

  Тож ми щиро вітаємо вас із Днем Святого Миколая Чудотворця! Хочемо побажати кожному: міцного здоров’я, справжнього дива та безмежної радості, добрих посмішок рідних і любові, веселих миттєвостей та гарного настрою. Нехай вас оминають негаразди, а світла надія та міцна віра в доброту супроводжує не лише сьогодні, а й повсякчас. Зі святом!


chnu-1200x900.jpg

Студентська рада Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького провела щорічний благодійний марафон напередодні Дня Святого Миколая. Нещодавно студенти та викладачі здали кров та плазму, а отримані кошти спрямували на надання фінансової допомоги онкохворому Андрію Нагорному.

  За словами психолога Черкаського обласного онкологічного диспансеру Надії Азаматової, хлопець перебуває на лікуванні в закладі понад рік.

– Фахівці діагностували в Андрія т-лімфобластну лімфому. На превеликий жаль, його мати померла, а батько – тяжкохворий. Андрій небагатослівний, але досить самостійний і у відділенні допомагає іншим батькам з дітьми. Лікарі завжди позитивно відгукуються про хлопця, –  зазначила Азаматова.

   Як зазначила голова студради ЧНУ ім. Б. Хмельницького Мар’яна Кусяка, спільними зусиллями охочі зібрали 15 тисяч гривень.

– Уже понад п’ять років студенти відвідували дітей в онкодиспансері, дарували презенти та організовували розважальну виставу до Дня Святого Миколая. Цьогоріч через карантинні обмеження ми не змогли подарувати свято, але завдяки донорській крові зможемо допомогти Андрію. Кожен із нас не знає, що буде завтра і може опинитися в такій ситуації. Якщо ми можемо зараз допомогти, то чому б це не зробити? – зауважила Кусяка.