З 1 серпня в Україні запрацював електронний рецепт на антибіотики
Водночас у соцмережах вже ширяться міфи про те, як буде відбуватись відпуск антибіотиків за новими правилами.
Міністерство охорони здоров’я спростовує найбільш поширені міфи:
❌ Пацієнт, який знаходиться на стаціонарному лікуванні не зможе отримати антибіотик без електронного рецепта
❌ Люди, які проживають у сільській місцевості позбавлені можливості отримати рецепт через відсутність достатньої кількості сімейних лікарів на місцях
❌ Волонтери, які забезпечують медикаментами військових, після запуску е-рецепту не зможуть купувати антибактеріальні препарати
✅ Достовірні факти про те, як насправді отримати ліки у таких ситуаціях – детальніше у розʼясненні МОЗ.


Нашому закладу — 68 років!
За цими двома цифрами стоїть звитяжна праця тисяч людей, що покликана рятувати людські життя від страшної хвороби.
Ми віримо, що здобули за ці роки повагу від пацієнтів та колег, але в жодному разі не зупиняємось на досягнутому!
Давні традиції і активне сьогодення, пам’ять про минуле і далекоглядні перспективні плани на майбутнє – все це об’єднує сьогодні наш колектив!
Ми чітко знаємо, Україна переможе в цій страшній війні, і жодний ворог не стоятиме на перешкоді у боротьбі наших пацієнтів з раком! 💙💛
Щиро дякуємо всім працівникам закладу, пенсіонерам та майбутнім медикам, що нині лише обрали цей шлях, за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість, добро і щедрість душі. Бажаємо всім здійснення найзаповітніших мрій!
Здоров’я!
Мирного життя!
Щастя!


Нині фахівці черкаського онкодиспансеру навчаються інфекційній безпеці, а також невідкладній допомозі, виходжування пацієнтів та ін. Тренінги для персоналу проводять волонтери міжнародної організації Samaritan’s Purse.
З волонтерами також зустрівся голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Іванович Табурець.
У своїй сторінці Фейсбук він зазначив: 
 
«Медична сфера – наш фронт порятунку життів.
І ми використовуємо кожну можливість, щоб його посилювати. Добре, що маємо друзів по всьому світу, які готові прийти на поміч.
Нині в нашому онкодиспансері працюють волонтери з міжнародної організації Samaritan’s Purse. Вони проводять тренінги для персоналу з питань інфекційної безпеки, а також невідкладної допомоги, виходжування пацієнтів та ін. Усе на практиці і в деталях.
Подякував волонтерам за цінний досвід, яким вони діляться з нашими медиками. Сподіваюсь, цю співпрацю з Samaritan’s Purse надалі поширимо і на інші лікарні.
Із кожним днем усе сильніші!🇺🇦«
 


Програма медичних гарантій покриває усі найважливіші види медичної допомоги для пацієнтів з онкологією на кожному етапі лікування. Зокрема і хіміотерапевтичне лікування та супровід у амбулаторних або стаціонарних умовах. Для цього передбачений відповідний пакет послуг для пацієнтів з підтвердженим діагнозом злоякісного новоутворення.
📌 Безоплатний перелік включає такі послуги:
лабораторні дослідження (крові, спинномозкової рідини, цитологічні дослідження);
інструментальні дослідження в амбулаторних та стаціонарних умовах — МРТ і КТ (в тому числі з внутрішньовенним контрастуванням), УЗД, рентген-дослідження, ендоскопічні дослідження, сцинтиграфія.
ліки з Нацпереліку, які закуповує заклад та дороговартісні препарати, які держава закуповує централізовано;
інтенсивна терапія, киснева підтримка, знеболення на всіх етапах
реабілітації під час лікування
харчування у випадку лікування в стаціонарних умовах
Повний перелік послуг можна знайти за посиланням https://contracting.nszu.gov.ua/vimogi-pmg-2022 (Оберіть пакет 27 “Хіміотерапевтичне лікування та супровід дорослих і дітей з онкологічними захворюваннями в амбулаторних та стаціонарних умовах”, файл “Специфікація”).
Отже, пацієнт отримує хіміотерапевтичне лікування безоплатно незалежно від того, чи буде воно проведено в амбулаторних або в стаціонарних умовах. Медзаклади мають забезпечити пацієнту всі медичні вироби, витраті матеріалів та лікарські засоби, необхідні для надання послуг.
У медзакладі мають забезпечити права пацієнта, який перебуває в реанімації, на допуск відвідувачів 24 години на добу в будь-який день тижня.
📌 Щоб отримати медичну допомогу безоплатно, пацієнту потрібне направлення лікуючого лікаря, або переведення з іншого медзакладу. Якщо у пацієнта є встановлений діагноз, до свого лікуючого лікаря він звертається без направлення.
📌 Пацієнт може обирати заклад, де отримувати послуг, незалежно від реєстрації чи фактичного перебування. Знайти потрібний заклад для лікування допоможуть оператори контакт-центру НСЗУ 16-77.
Детальніше на сайті https://cutt.ly/iZinJ2r
 


Ми не зупиняємось! 🙏
🔺Трансплантація КМ від неродинного донора✅
🔺Донор — іноземець✅
🔺Країна — Польща ✅
Минулої п’ятниці, попри воєнний час і проблеми логістики, у наш заклад прибув кістковий мозок від донора з Польщі!
Далі було здійснено трансплантацію КМ 33-річному пацієнту-канівчанину, хворому на гострий лейкоз.
Безпосередньо від кордону у Черкаси доставили цей цінний вантаж засновники Український реєстр донорів кісткового мозку Roman Kuts та @Julia Kuts
📌Мовою цифр: з початку 2022 року в онкодиспансері проведено 24 трансплантації КМ та 6 транспланатцій нирок.
📌Всього ж з 2019 року нашими фахівцями здійснено 91 трансплантацію КМ та 19 трансплантацій нирок.
❤️За кожною цією цифрою — звитяжна праця медиків та врятовані життя наших пацієнтів.
Слова щирої вдячності всім причетним до цієї події. ❤️
📺Детальніше про крайню трансплантацію — незабаром у медіа)
 
Дякуємо ЗМІ за інформаційну підтримку!
Переглянути матеріали можна за покликаннями:  
 
 
 


Захист населення та підтримка закладів охорони здоров’я Черкащини — ключові питання, які сьогодні обговорювали під час засідання бюджетної комісії 
 
Так, депутати погодили низку розпоряджень військової адміністрації.
 
Серед основних — спрямування 25 млн грн на будівництво бункера для лінійного прискорювача, 6,4 млн грн — на завершення реконструкції приймального відділення кардіоцентру тощо.
 
Традиційно допомагаємо і нашим захисникам, тож погодили спрямування коштів на їхні потреби.
 
Що ж до цивільного захисту.
То з резервного фонду виділено кошти на паливо для автомобільного транспорту, який забезпечує життєдіяльність населення в умовах воєнного стану, а також — на придбання обладнання системи оповіщення.
 
Голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний зазначив:
 
— Переконаний, що відкритий діалог різних гілок влади у прийнятті рішень — запорука хорошого результату. Тож дякую колегам з ОВА за співпрацю, а депутатам — за активну дискусію.
Працюємо, забезпечуємо тил і підтримуємо фронт.
 
Щиро дякуємо депутатському корпусу за підтримку та розуміння вагомості нашої праці.
 


Знову вкотре дякуємо благодійникам!🙏🙏🙏
Низький уклін представникам міжнародної організації з надання допомоги Samaritan’s Purse
Окрема особиста подяка dr.Andi Oyshi and dr. Steven Sittnik за доставлений гуманітарний вантаж з виробів медичного призначення та витратних матеріалів для онкологічних пацієнтів.❤️
Ваша допомога це не просто матеріальні цінності, це надія і радість для багатьох людей.
Ваші доброта і щедрість повернуться до вас сторицею.
Щиро дякуємо!💙💛
 


11 липня почали діяти нові норми антитютюнового законодавства. Йдеться про зміни внесені Законом України №1978–IX до Закону України “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення” .
Забороняється реалізація (продаж) тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння особам, які не досягли 18 років, а також реалізація (продаж) тютюнових виробів в одиничних пачках, що містять менше 20 сигарет, сигари або цигарок, чи поштучно (крім сигар).
❌Простими словами: Забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів.
Детальніше в інфографіці⬇️ 


Чи потрібно проходити комісію, щоб продовжити інвалідність під час війни?
Роз’яснення МОЗ України 
 
‼️ На період дії воєнного стану спрощено процедуру встановлення й продовження інвалідності.
Медико-соціальна експертиза для встановлення групи інвалідності проводиться за направленням закладу охорони здоров’я, що видається на основі відомостей, що підтверджують наявність у пацієнта стійких порушень функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.
📝 Направлення на МСЕК (форма 088/о) оформлює за потреби лікуючий або сімейний лікар. укладати декларацію при цьому не потрібно.
Лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути на повторний огляд під час дії воєнного стану.
Проведення медико-соціальної експертизи за направленням лікарсько-консультативної комісії проводиться незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.
До кінця дії воєнного стану та 6 місяців після його припинення/скасування інвалідність продовжується автоматично без перекомісії.


Щиро дякуємо благодійникам!
Сьогодні «ВХМТ «Християнська медична асоціація» в особі Миговича Рудольфа Івановича та Благодійна організація «Благодійний фонд «Про добро» в особі Малкевич Катерини Степанівни надали гуманітарну допомогу з великої кількості лікарських засобів, медичного інструментарію, виробів медичного призначення, засобів догляду за пацієнтами, медичного одягу, кисневий концентратор.
Все це нам дуже необхідне в повсякденній роботі.
Низький уклін за добрі справи та чуйні серця! 💙💛
Християнська медична асоціація України/ Christian Medical Association