Черкаському онкоцентру – 70: відділення клінічних випробувань (ВІДЕО)

23.07.2024
image_2024-07-25_22-20-43-1200x721.png

Один із провідних медичних закладів регіону – Черкаський обласний клінічний онкологічний центр – святкує 70-річчя! За цією датою – тисячі врятованих життів, тисячі людей, які повернули собі надію на щасливе та повноцінне життя без раку. Це заслуга висококваліфікованих фахівців, які самовіддано борються з хворобою за допомогою найсучасніших методів лікування, та новітнього обладнання, що відповідає кращим світовим стандартам.

Сьогодні онкоцентр – це не просто лікувальний заклад. Це потужний осередок науки та інновацій, де постійно впроваджуються нові методи діагностики та лікування. Із нагоди ювілею розпочинаємо цикл публікацій про кожен структурний підрозділ онкоцентру.

У вересні 2017 було створене відділення клінічних випробувань. Черкаський клінічний онкологічний центр бере участь у клінічних дослідженнях уже понад 25 років. Для лікарів участь у клінічних дослідженнях – це можливість допомогти пацієнту отримати якісне сучасне лікування, долучитися до процесів розробки новітніх лікарських засобів та впровадження інноваційного лікування. Також лікар отримує додаткові знання та навички використання сучасних препаратів, обстеження, стандартів діагностики. Робота у клінічних випробуваннях ведеться лікарями паралельно з їхньою рутинною практикою, із лікуванням пацієнтів відповідного профілю.

Я люблю свою роботу за те, що маю можливість допомогти людям отримати доступ до чогось нового, що допоможе їм подолати хворобу, і це буде найновітніше лікування, за найсучаснішими протоколами, – говорить Анастасія Жужукова, завідувачка відділення клінічних випробувань. – Наразі в нашій установі проведено понад 200 клінічних випробувань. Ми маємо досить багато різноманітної техніки, сучасного обладнання, щоб працювати на рівні. Я бажаю нашому онкоцентру й надалі розвиватися, попри все рухатися вперед до перемоги в країні й над онокологічними хворобами.

До роботи у клінічних випробуваннях залучають лікарів із різних відділень установи (гематологічного, онкологічного, урологічного, хірургічного та за потреби інших).

Головне – лікарі-дослідники повинні мати низку компетенцій та відповідати певним вимогам, мати достатню професійну підготовку, досвід лікування пацієнтів, бути обізнаними з міжнародними вимогами належної клінічної практики та нормативно-правовими актами щодо проведення клінічних випробувань в Україні.

За цей час було проведено понад 200 клінічних випробувань гематологічного, онкологічного, онкоурологічного та інших профілів.

Я люблю свою роботу за те, що вона приносить користь людям, ми бачимо результати нашої роботи, коли люди одужують, приходять до нас в поліклінічне відділення на диспансерний огляд, – ділиться Лариса Ногаєва, головний дослідник гематологічного відділу відділення клінічних випробувань. – І коли ти розумієш, що причетний до цього, це дійсно надихає. Я хочу побажати всім колегам невтомного руху вперед, налагоджувати нові комунікації, зв’язки, опановувати нові техніки й найбільшу користь приносити хворим своєю працею, професіоналізмом і не зупинятися ні на хвилину.

Відділення клінічних випробувань не має ліжкового фонду, а входить у структуру профільних відділень.

Основні завдання відділення:

  • старт-ап / активація нових клінічних випробувань;

  • комунікація з представниками контрактно-дослідницьких організацій та спонсорів;

  • супровід пацієнта під час участі у клінічних випробуваннях;

  • дотримання протоколів клінічних випробувань, наданих контрактно-дослідницькою організацією/спонсором, що включає виконання усіх процедур: моніторинг життєвих показників, лікування, виконання ЕКГ, забір і відправка біологічних зразків (кров, сеча, кістковий мозок та інше) учасників клінічних випробувань у локальну та центральні лабораторії тощо;

  • робота з кур’єрськими службами;

  • дотримання стандартів операційних процедур, затверджених директором закладу;

  • надання консультативної, діагностичної, лікувальної допомоги учасникам клінічних випробувань;

  • контроль вчасного проходження ICH GCP, IATA, DGT та інших тренінгів лікарями, координаторами, медсестрами відділення;

  • ведення медичної документації, згідно з критеріями ALCOA та чинних нормативних документів.

Відділення клінічних випробувань у своєму складі має:

  • кабінет для забору аналізів крові та проведення хіміотерапії;

  • кабінет лікаря/завідувача відділення;

  • кімната для роботи координаторів, моніторів та лікарів, які беруть участь у клінічних випробуваннях;

  • маніпуляційний кабінет із ліжками, кріслами;

  • кімната медичного персоналу.