Як зі статусом ВПО потрапити на лікування не за місцем реєстрації і чи впливає переїзд на можливість безоплатної допомоги?

02.07.2024
Як зі статусом ВПО потрапити на лікування не за місцем реєстрації і чи впливає переїзд на можливість безоплатної допомоги?
 
🙌 Усі українці мають право на однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від статусу. Це передбачено Програмою медичних гарантій.
 
☝️ Статус ВПО отримують ті, хто переїздить у безпечні місця з тимчасово окупованих територій і територій, де тривають активні бойові дії. Міграція всередині країни іншого характеру не передбачає права на довідку ВПО, але при цьому люди, які переїхали, все ж мають право отримувати медичну допомогу в будь-якому медичному закладі країни.
 
🔹 Отож, щоб продовжити лікування онкології при переїзді, треба:
 
✅ обрати медзаклад чи відділення онкологічного профілю, незалежно від реєстрації чи фактичного перебування;
 
✅ звернути увагу на забезпечення ліками в конкретному закладі (пацієнти з онкозахворюваннями можуть отримати в медичному закладі дороговартісні ліки, які закуповує держава. Перелік препаратів: https://cutt.ly/fHwx7PR). Перевірити наявність медикаментів у лікарнях можна на сайті «Є ліки»: https://eliky.in.ua/;
 
✅ зателефонувати до реєстратури обраного медичного закладу й уточнити ваш маршрут до необхідного лікування.
 
📍 При первинному зверненні або якщо діагноз не встановлений, знадобиться направлення сімейного лікаря, терапевта, педіатра або лікуючого лікаря
 
Джерело – Національна служба здоров’я України