Протидія торгівлі людьми: як уберегтися в умовах війни?

04.07.2024
Протидія торгівлі людьми: як уберегтися в умовах війни?
 
▪️ Щороку в європейських країнах понад 140 тисяч людей потрапляють у ситуації, пов’язані з насильством та сексуальною експлуатацією, кожну 7 постраждалу від торгівлі людьми особу використовували для зайняття проституцією. В Україні за роки незалежності від торгівлі людьми постраждали близько 300 тисяч осіб.
 
🔴 Торгівля людьми — це вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини як об’єкта незаконної угоди з метою експлуатації, зокрема сексуальної. При цьому злочинні наміри підкріплені обманом, шахрайством, шантажем, застосуванням чи погрозою застосування насильства, використанням уразливого стану людини, службового становища, матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.
 
🔺 З початком повномасштабного вторгнення ризики потрапити в ситуацію торгівлі людьми та експлуатації посилилися.
 
▪️ Серед причин – небезпека опинитися за межею бідності, втрата роботи, проживання на окупованих територіях, вимушена міграція, переїзд за кордон, непридатність житла й інші соціальні чинники – інвалідність, самостійне виховання дітей, боротьба зі складною хворобою, пенсійний вік тощо.
 
🔹 Все більше людей стають вразливими й потрапляють у скрутне становище, що грає на руку злочинцям. Небезпека криється в тому, що у складних умовах люди можуть погоджуватися на пропозиції нелегальної праці як на території України, так і за кордоном.
 
‼️ ВАЖЛИВО!
Людина, яка постраждала від торгівлі людьми, може звернутися за допомогою до суб’єкта надання адміністративної послуги: https://guide.diia.gov.ua/…/vstanovlennia-statusu-osoby….
 
📣 ПАМ’ЯТАЙТЕ: якщо вам відомо про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації або потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими номерами:
 
102 – поліція
 
1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми
 
527 – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів
 
112 – служба екстреної допомоги в ЄС
 
0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
 
0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – Національна гаряча лінія з протидії домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації громадської організації «Ла Страда — Україна»
 
0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 Національна дитяча гаряча лінія
 
1545 (обрати цифру 3) – Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті.