Український центр трансплант-координації інформує

27.03.2024
Наприкінці березня понад 3 000 пацієнтів перебувають у національному листі очікування на трансплантацію органів. З них майже половина — у статусі «скринінг», це означає, що наразі вони проходять певні дообстеження або перебувають за межами України. Пацієнти з таким статусом не беруть участь у процесі співставлення і підбору органів від померлого донора.
 
👉 Лист очікування, який формується в Єдиній державній інформаційній системі трансплантації, є динамічним і може змінюватися щодня, залежно від інформації, яку вносять про реципієнтів трансплант-координатори центрів трансплантації.
 
👉 Органну трансплантацію в Україні у 2024 році проводять 36 медичних закладів.
 
👉 Лист очікування на трансплантацію формується таким чином:
 
▪️ Кожен з центрів трансплантації формує свій лист очікування. Рішення про те, що пацієнт потребує пересадки анатомічних матеріалів, приймає медичний консиліум центру, консиліум також визначає наскільки потреба реципієнта в такій операції є екстреною.
▪️ З листів очікування центрів трансплантації формується загальний національний лист очікування. Скан-копії всіх медичних документів, які підтверджують стан пацієнта і статус екстреності, вносяться до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації. Це своєрідна черга на пересадку необхідного пацієнту органу.
▪️ Реципієнт може бути внесений до листа очікування в одному з центрів, які на сьогодні проводять органні пересадки, на підставі відповідної заяви. За іншою заявою він може змінити центр трансплантації, але не частіше 1 разу на 6 місяців. При цьому, загальна тривалість перебування в листі очікування зберігається.
Детальніше про те, як формується черга на трансплантацію за посиланням і за якими критеріями визначається пара «донор-реципієнт»: https://utcc.gov.ua/yak-formuyetsya-lyst-ochikuvannya-na…/