У Черкаському онкодиспансері у прямому ефірі оперували найкращі урологи країни (ВІДЕО)

15.08.2022

Справжній професійний марафон провели днями на базі Черкаського онкодиспансеру. У рамках з’їзду Академії української урології найкращі хірурги країни ділилися знаннями й уміннями.

За перший день провели п’ять операцій. Видаляли камені з нирок. Сучасний метод – лапароскопія – дає змогу зменшити наслідки втручання і скоротити період відновлення пацієнта.

«Знаходження у стаціонарі, залежно від клініки, залежно від розмірів каменю, скільки часу зайняла операція, становить від 2 до 6-7 днів. Залишається один розріз один сантиметр, а може два, а може три, якщо робимо мультидоступ до каменю».

Серед організаторів з’їзду – черкаський хірург Роман Морару-Бурлеску. За його словами, захід є унікальним. В одній операційній концентрується досвід найкращих фахівців країни. Близько тридцяти лікарів приїхали до Черкас і близько трьох сотень – спостерігають за операціями онлайн.

РОМАН МОРАРУ-БУРЛЕСКУ, ЗАВІДУВАЧ ЧЕРКАСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ОНКОУРОЛОГІЇ

«Це ознака того, що ми насправді рухаємося в бік Євросоюзу. Тому що, на жаль, в медицині і хірургічній спільноті минулих років складалася така ситуація, коли хірурги замикалися і не надавали інформацію широкому загалу».

Столичний фахівець Микола Соснін пригадує: ще років десять тому хірургам не вистачало можливостей для практики, тому їздив на майстер-класи за кордон. З 2017 року аналогічні заходи впровадили на базі кафедри у Києві. Нині ж він – один із тих, хто демонструватиме свої уміння на загал.

МИКОЛА СОСНІН, ДОЦЕНТ КАФЕДРИ УРОЛОГІЇ НУОЗУ ІМ. ШУПИКА:

 «Це дуже корисно для наших лікарів, тому що вони мають можливість не виїжджаючи за кордон отримати усю інформацію тут, на місці. Вчитися, приймати участь, задавати питання і постійно розвиватися».

Дмитро Казмірчук – серед тих, хто спостерігає. Вінницький лікар зізнається: насамперед цікавиться операціями свого профілю. Це, зокрема, видалення пухлини передміхурової залози. Каже, поїхати навчатися за кордон нині складно, тому професійні  з’їзди особливо важливі.

ДМИТРО КАЗМІРЧУК, ЛІКАР-ОНКОУРОЛОГ ПОДІЛЬСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ОНКОЛОГІЇ:

«Останні кілька років відомо, що ковід був і вони були обмежені, зараз війна в країні і, на превеликий жаль, за останні два роки це мабуть один із небагатьох заходів і тим паче з такої спеціальності, досить рідкісної, на сьогоднішній день».  

Відео за покликанням на сайті ТРК «ВІККА»  https://www.vikka.ua/novini/u-cherkaskomu-onkodispanseri-u-pryamomu-efiri-operuvali-najkrashhi-urologi-krayini-video/?fbclid=IwAR0kkhgV_f3UStGsuTOxoRIJa1TuETVevcfoA6AAeVG1y1P0xo-w3R9ch0E