У цеху працюють шість бригад, пояснила начальниця виробництва Валентина Крстіч:
«Жінки працюють — шиють робочий одяг».
Усі деталі одягу працівниці зшивають докупи, кроять, нарізають синтепон. Лариса Биндич на підприємстві працює шостий рік. Роботу любить, та зазвичай за нею не вистачає часу на здоров’я:
«Для кожної жінки важливо перевірятися. А через те, що ми на роботі завжди зайняті. У робочий час, ми не дуже можемо цьому приділити увагу».
На три дні до підприємства приїхав мобільний мамографічний комплекс. Поки виробництво триває, працівниці по черзі проходили огляд. Перевірити здоров’я забажали усі, розповіла менеджерка з персоналу Валентина Бурська.
«Всі погодилися, ніхто не відмовився. Ми дуже задоволені тим, що приїхала до нас така бригада фахівців», – зазначила вона.
Обстеження займає близько пів години. Такі пів години можуть врятувати роки життя жінки, розповіла рентгенолаборант черкаського центру онкології Світлана Кононцева.
«Майже у кожен виїзд ми виявляємо у жінок патології, які вже потім діагностують на території диспансеру. На тиждень це десь 10-15 жінок», – розповіла фахівчиня.
І розповіла, як проходить процес:
«Ми робимо два знімки. Якщо бачимо, що є якась патологія, доробляємо ще знімки. Потім ці знімки аналізує лікар. пише рекомендації, виявляє патології, якщо вони є».
Рак молочної залози є найпоширенішим серед жінок, додала фахівчиня. На мамографі можна зробити знімок та побачити, чи є новоутворення.
«Якщо фахівець сумнівається, то відправляє жінку на УЗД молочної залози», – зазначила пані Світлана.
Переїзний мамографічний кабінет їздить по різних підприємствах. За день, розповіла Світлана Кононцева, обстежують близько 50-60 жінок.