У цеху працюють шість бригад, пояснила начальниця виробництва Валентина Крстіч:
«Жінки працюють — шиють робочий одяг».
![мамограф мамограф](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/45a1239c155ff4db.jpg)
Усі деталі одягу працівниці зшивають докупи, кроять, нарізають синтепон. Лариса Биндич на підприємстві працює шостий рік. Роботу любить, та зазвичай за нею не вистачає часу на здоров’я:
«Для кожної жінки важливо перевірятися. А через те, що ми на роботі завжди зайняті. У робочий час, ми не дуже можемо цьому приділити увагу».
![мамограф мамограф](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/d53ce766aae8617d.jpg)
На три дні до підприємства приїхав мобільний мамографічний комплекс. Поки виробництво триває, працівниці по черзі проходили огляд. Перевірити здоров’я забажали усі, розповіла менеджерка з персоналу Валентина Бурська.
«Всі погодилися, ніхто не відмовився. Ми дуже задоволені тим, що приїхала до нас така бригада фахівців», – зазначила вона.
![мамограф мамограф](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/cee461016f86ccf8.jpg)
Обстеження займає близько пів години. Такі пів години можуть врятувати роки життя жінки, розповіла рентгенолаборант черкаського центру онкології Світлана Кононцева.
«Майже у кожен виїзд ми виявляємо у жінок патології, які вже потім діагностують на території диспансеру. На тиждень це десь 10-15 жінок», – розповіла фахівчиня.
![мамограф мамограф](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/82bc7562e591afa0.jpg)
І розповіла, як проходить процес:
«Ми робимо два знімки. Якщо бачимо, що є якась патологія, доробляємо ще знімки. Потім ці знімки аналізує лікар. пише рекомендації, виявляє патології, якщо вони є».
Рак молочної залози є найпоширенішим серед жінок, додала фахівчиня. На мамографі можна зробити знімок та побачити, чи є новоутворення.
![мамограф мамограф](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/d4d4f92e76cfc678.jpg)
«Якщо фахівець сумнівається, то відправляє жінку на УЗД молочної залози», – зазначила пані Світлана.
Переїзний мамографічний кабінет їздить по різних підприємствах. За день, розповіла Світлана Кононцева, обстежують близько 50-60 жінок.