Як давно ви питали у себе: “Агов, друже, ти як?”; Цікавилися колись своїм внутрішнім станом, турбувалися про своє психічне здоровʼя?

10.10.2023
Як давно ви питали у себе: “Агов, друже, ти як?”
 
Цікавилися колись своїм внутрішнім станом, турбувалися про своє психічне здоровʼя?
 
У День ментального здоровʼя, який щороку відзначається 10 жовтня, пропонуємо поставити собі таке питання і чесно на нього відповісти. Спробуйте знайти сили заглянути всередину себе і подивитися, що там насправді. Без страху перед осудом і упередженнями.
 
І якщо таки ви нині “не ок”, то спробуйте покращити свій психоемоційний стан. Як це зробити? Залежить від багатьох факторів.
 
Обирайте, з огляду на свої потреби і можливості.
 
✅ Найперше – можна практикувати техніки самодопомоги
Наприклад, із Аптечки психологічної самодопомоги, яку можна подивитися або завантажити за посиланням: http://surl.li/jdqbt
 
✅ Звернутися на одну з “гарячих ліній”
Якщо самотужки впоратися не виходить або варто з кимось поспілкуватися чи порадитися – зверніться на лінію психологічної підтримки. Інколи буває важливим і помічним – просто почути голос та пораду іншої людини. Обрати можна за посиланням: http://surl.li/lyrha
 
✅ Звернутися до фахівця з охорони психічного здоровʼя (психолога, психіатра чи психотерапевта): http://surl.li/lyrcb
 
Кожна людина, навіть найміцніша духом і сильна фізично, може почуватися часом погано. Це нормально, і немає нічого соромного у тому, щоб звернутися до фахівця з ментального здоров’я. Або попросити підтримки у людей, яким довіряєш – адже це допомагає.
 
Зокрема, за даними згаданого дослідження, 52% українців помічають, що спілкування з іншими людьми позитивно впливає на їхній стан у період стресових подій.
 
Тож частіше запитуйте себе Ти як? й пильнуйте свій психічний стан. Адже з ним, як і з фізичним здоровʼям, діє принцип: чим раніше почати лікування – тим легше, швидше і менш затратним буде процес одужання.
 
Бережіть себе і будьте здорові!
ℹ Допис зроблено у межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою першої леді Олени Зеленської, що реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація «Пакт».
Можливо, це зображення (текст)