Віктор Ляшко: «Весь світ захоплюється стійкістю українців. Плекаючи стійкість людей, ми плекаємо стійкість країни»

25.02.2024
Сьогодні команда МОЗ на саміті «Україна. Рік 2024».
 
Війна так чи інакше торкнулася кожного. Яка відповідь держави на ці виклики? Створити всі умови для повноцінного відновлення людей. Відновлення людини — це відновлення країни.
 
Медична система може забезпечити відновлення фізичне та відновлення ментальне.
 
Наводимо тези з виступу міністра охорони здоровʼя Viktor Liashko:
 
✅ Торік понад 260 тисяч людей отримали реабілітаційну допомогу у медичних закладах. Запит великий. Крок до кроку ми рухаємося до нашої мети — сучасна, якісна, доказова реабілітація, доступна кожному незалежно від місця проживання. Концепція, яку ми реалізуємо, передбачає, що в кожній кластерній та надкластерній лікарні буде сучасне безбарʼєрне відділення реабілітації. Тобто понад 250 по всій країні. Також працюватимуть шість спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня. Ще пʼять реабілітаційних центрів запустить Міністерство оборони.
 
✅ Понад 320 тисяч пацієнтів звернулися по психологічну допомогу у 2023 році. Цифри говорять, що за рік запит зріс майже вдвічі. Найперше завдання, яке перед нами стояло минулого року — підвищити доступність психологічної підтримки. Завдяки масштабному навчанню в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативи першої леді Олена Зеленська тепер психологічну підтримку надає вже кожен третій сімейний лікар в Україні. Наступний крок — розбудова мережі центрів з ментального здоровʼя на базі кластерних лікарень.
 
Плануємо, що до кінця року їх буде як мінімум 30.
 
Ще один актив, який плануємо долучити — санаторії. Україна отримала у спадок систему рекреаційних закладів, які розташовані у найкращих місцях країни. На її створення свого часу витрачалися колосальні ресурси. Мали б працювати й сьогодні, але ми всі бачили в якому стані вони переважно знаходяться. Тому наразі працюємо над тим, щоб 12 з них перетворити на повноцінні центри психологічної реабілітації.
 
Переконані, що лише комплексний підхід до відновлення людини дає шанс на повернення її до нормального життя. Це наша відповідальність перед усіма, хто постраждав в цій війні. Це наш вклад в успішну Україну майбутнього.
Відновимо людину — людина відновить все!
 
Джерело матеріалу: https://www.facebook.com/moz.ukr