Презентуємо кабінет пухлин голови та шиї Черкаського клінічного онкоцентру

28.10.2024
464660544_1098800505587082_6912834103227184844_n.jpg
Розпочинаємо цикл публікацій, метою яких є ближче знайомство нашої аудиторії з потенціалом та можливостями Черкаського клінічного онкоцентру.
Сьогодні презентуємо КАБІНЕТ ПУХЛИН ГОЛОВИ ТА ШИЇ.

Таких відділень загалом небагато в Україні. Як і за кордоном, допомога хворим із такими патологіями потребує від лікаря окремої спеціальності, тож таких фахівців мало.

У нашому закладі кабінет пухлин голови та шиї сформували в поліклінічному відділенні з трьох лікарів – двох отоларингологів-онкологів та хірурга-онколога. Вони розпочинають надання допомоги пацієнтам з діагностики різних патологій – шиї (хвороби глотки, гортані, щитовидної залози, захворювання лімфатичних вузлів тощо), порожнини рота (рак язика, рак дна порожнини рота, рак щелепи, рак губи, рак щоки, всі види раку шкіри обличчя, рак додаткових пазух носа), очей тощо.

В одному кабінеті здійснюють різні види діагностування й виконують усі необхідні медичні втручання. Увесь комплекс діагностичних і лікувальних послуг надають лікарі, які пройшли відповідне навчання й отримали спеціалізацію: отоларингологи-онкологи Микола Скорик та Аліна Ситник та хірург-онколог Олександр Хлинін.

Олександр Хлинін

– Після реформи ми зайшли у вільний медичний простір, і охочих оперувати зараз вистачає. Тобто будь-яка лікарня, яка витримала норми акредитації і отримала пакет надання медпослуг, може робити схожі втручання, але для комбінованого лікування, зокрема здійснення хіміє- та променевої терапії, саме онкоцентр надає повний комплекс необхідних засобів, що забезпечують діагностику й подальше лікування. Крім того, – ще й повне диспансерне спостереження, адже люди, які хворіли на рак, потребують пожиттєвого нагляду, – каже Олександр Хлинін.

За його словами, на відміну від Черкаського онцкоцентру, інші клініки забезпечують лише хірургічну частину лікування. Хоча, згідно зі сучасними онкологічними стандартами, за якими працює Україна, не завжди лікування онкологічної хвороби варто починати з хірургії.

– Лікарі ж інших закладів беруть на себе зобов’язання й відповідальність, виконують операцію, а потім все одно направляють в онкоцентр. Мовляв, поки не доведений рак – можна оперувати. Але не варто відступати від стандартів і так ризикувати. Особливо якщо є хоча б найменший натяк на онкологію – тоді треба відразу направляти до нас. Якщо ми прооперуємо неонкологічну проблему, то зробимо це якісно і без проблемних наслідків, – зазначає онкохірург.

Аліна Ситник
Микола Скорик

Кожнен з лікарів кабінету пухлин голови і шиї щороку консультує в поліклініці близько 1500 пацієнтів, у стаціонарі вони у середньому виконують кожен по 300 операцій.

Потрапити на огляд до кабінету пухлин голови та шиї можна за самозверненням, або ж отримавши направлення від сімейного лікаря. Найкраще, зазначають медики, мати відразу два направлення: до хірурга-онколога та до отоларинголога-онколога: щоб не прогадати, хто в який день прийматиме пацієнтів.

Електронний запис і безкоштовне медобслуговування – усе для вашої зручності. Тільки пам’ятайте, що запис до лікаря може бути розтягнутий на кілька днів, а то й тижнів. Тож розраховуйте свій час і заплануйте важливий візит до лікаря.