Рак легенів не лише завдає шкоди фізичному здоров’ю, а й може призвести до серйозних змін у фінансовому добробуті пацієнтів та їхніх близьких
25.06.2024
Рак легенів не лише завдає шкоди фізичному здоров’ю, а й може призвести до серйозних змін у фінансовому добробуті пацієнтів та їхніх близьких.
Такі дані оприлюднили Lung Cancer Europe у співпраці з ГО «Афіна. Жінки проти раку» у результаті дослідження «Фінансовий вплив раку легенів: європейська перспектива».
У звіті йдеться про різні аспекти фінансових наслідків раку легенів: це витрати, пов’язані з діагностикою, лікуванням і подальшим доглядом, а також вплив на трудову діяльність, дохід і можливість доступу до необхідних ресурсів.
Дослідження наводить для порівняння статистичні дані по Україні та середні показники по всій Європі. Звіт не просто висвітлює проблеми, а й пропонує можливі рішення та способи підтримки.
Основні тези:
Понад 10 000 українцям щороку діагностують рак легенів. Переважно – на пізніх стадіях, коли потрібне довготривале та дороговартісне лікування.
100% респондентів з України повідомили, що зазнали фінансових труднощів через хворобу. 68,4% респондентів зазнали суттєвих фінансових труднощів.
Фінансова токсичність раку легенів така висока, що 85,2% респондентів з України мали проблеми з оплатою певних витрат.
74,1% респондентів витрачали понад 40% доходу своєї сім’ї на покриття витрат, пов’язаних з раком легенів.
Близько 81% респондентів з України повідомили про зменшення доходу свого домогосподарства після встановлення діагнозу. Основні причини – неможливість працювати, втрата роботи та вихід на пенсію через хворобу.
Зі 113 респондентів, які зазнали зниження доходу, понад 90% з них зазнали зниження більше ніж на 20%, а 66,4% – бльше ніж на 40% порівняно з життям до раку легенів.
Щоб зменшити фінансовий тягар, 50,8% позичили гроші в борг, 33,3% продали майно, а 17,4% використали заощадження.
Однією з найкращих стратегій зменшення фінансових проблем є поширення інформації через лікарів. Обговорення своїх проблем з лікарями та людьми, які постраждали від раку легенів, може допомогти в подоланні чи уникненні потенційних фінансових проблем.
Найбільш підготовленими для проведення таких розмов і надання консультацій з фінансових питань, вважаються соціальні працівники. Однак лише 15,6% тих, хто повідомив про економічні труднощі, коли-небудь спілкувалися з цими фахівцями або відвідували соціальні служби.
Автори дослідження сподіваються, що цей звіт стане цінним ресурсом для медичних працівників, політиків, і, що найважливіше, – для тих людей і сімей, які стикаються з проблемами раку легенів.
Щоб сприяти комплексному підходу до лікування, що не лише зосереджується на медикаментозному лікуванні, але й враховує загальний добробут пацієнтів та їхніх родин.
Із повним текстом звіту можна ознайомитись за посиланням https://cutt.ly/LesrEeoY
Джерело й ілюстрація – ГО «Афіна. Жінки проти раку»