Чи вистачає крові українським лікарням?

06.01.2023
 
Останнім часом російські пабліки, інформація з яких іноді просочується і в українські ЗМІ, активно поширювали інформацію про начебто критичну недостачу в українських лікарнях крові та її компонентів.
 
Роз’яснюємо, як формуються запаси крові в лікарнях, звідки вони беруться і чи вистачає її.
 
1⃣ В Україні вибудувано системне планове донорство, яке дає змогу забезпечити сталі запаси крові та її компонентів.
2⃣ В умовах повномасштабної війни українці доволі активно відгукуються на усі заклики здати кров. Як правило, добровільна донація дає можливість забезпечити потреби у крові та її компонентах для цивільних і військових медичних закладів.
3⃣ За період повномасштабного вторгнення російської федерації Україна не зверталася за компонентами крові до закордонних партнерів, оскільки критичних ситуацій з нестачею крові не виникало.
 
Проте, зрозуміло, що в залежності від інтенсивності бойових дій чи обстрілів ці потреби можуть збільшуватися в конкретному закладі, місті, області. Координацією доставки запасів крові та її компонентів з інших регіонів опікується спеціалізована державна установа «Український центр трансплант-координації».
Ми повинні розуміти, що запаси крові та її компонентів формуються шляхом донації крові та/або компонентів крові з особистої волі людини, яка є або вирішила стати донором.
ℹ Нагадуємо, що донором крові може бути кожен дієздатний українець віком від 18 років. Серед обов’язкових вимог: маса тіла не менше ніж 50 кг і відсутність протипоказань до донорства (про протипоказання детально можна прочитати за посиланням https://utcc.gov.ua/blooddonor/).
Щоб стати донором, можна:
🩸 Звернутися до центру крові (перелік Центрів https://cutt.ly/TCWc6NV).
🩸 Записатися телефоном у базу донорів у центрах крові свого міста.
🩸 Записатися онлайн в реєстр донорів (https://www.donor.ua/).