Черкаському онкоцентру – 70: блок дитячої онкології та гематології (ВІДЕО)

31.07.2024
image_2024-07-31_12-21-20-1200x667.png

Один із провідних медичних закладів регіону – Черкаський обласний клінічний онкологічний центр – святкує 70-річчя! За цією датою – тисячі врятованих життів, тисячі людей, які повернули собі надію на щасливе та повноцінне життя без раку. Це заслуга висококваліфікованих фахівців, які самовіддано борються з хворобою за допомогою найсучасніших методів лікування, та новітнього обладнання, що відповідає кращим світовим стандартам.

Сьогодні онкоцентр – це не просто лікувальний заклад. Це потужний осередок науки та інновацій, де постійно впроваджуються нові методи діагностики та лікування. Із нагоди ювілею публікуємо цикл матеріалів про кожен структурний підрозділ онкоцентру.

15 травня 1993 року в Черкаській міській лікарні відкрили обласне дитяче онкологічне відділення. Створила й багато років очолювала дитячу гематологію Черкаської області Іванова Ірина Юріївна.

Із 1 квітня 2002 року дитяче відділення запрацювало на базі Черкаського обласного онкологічного диспансеру та почало виконувати функції обласного центру дитячої онкології та гематології.

28 квітня 2021 року в ОЦ ДОГ виконали першу аутологічну трансплантацію кісткового мозку.

Із 1 серпня 2023 року обласний центр дитячої онкології та гематології ввійшов до складу відділу гематології та трансплантації кісткового мозку й отримав нову назву – блок дитячої онкології та гематології.

24 серпня 2023 року здійснили першу алогенну трансплантацію кісткового мозку від сумісного родинного донора. Донору – 6 років, а реципієнту – 10 років.

3 квітня 2024 року виконали першу алогенну трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора. Маленькому пацієнту було лише 6 років.

14 квітня 2024 року відбулася перша трансплантація кісткового мозку від гаплоідентичного родинного донора.

У блоці застосовують сучасні методи діагностики та лікування дітей із солідними пухлинами, онкологічними та неонкологічними захворюваннями крові, працює кваліфікований медичний персонал, здатний здійснювати всі види лікування: високодозову хіміотерапію та трансплантацію кісткового мозку. Створені всі умови для довготривалого перебування дітей: бокси інтенсивної терапії із сучасної вентиляційною системою і клімат-контролем, 1−2-місні палати, за потреби перебування батьків їх обов’язково забезпечують ліжком, є мінікухня, де можна самостійно приготувати їжу своїй дитині, ігрова кімната, спортивний зал. Також працює педагог-психолог, який допомагає адаптуватися дітям до важкого лікування.

Ще 30 років тому рак у дітей майже завжди був вироком. Але співпраця з клініками України, що розпочалася ще 1995 року в складі кооперативної групи «Дитячі гострі лейкемії та лімфоми України», прагнення професійного розвитку колективу, набуття знань завдяки стажуванням на базі провідних клінік України та інших країн, застосування в лікуванні сучасних клінічних протоколів вивело дитячу онкогематологію з категорії невиліковних хвороб у категорію таких, що можна вилікувати у 75% випадків.

Оксана Глухарева

Завідувачка блоку дитячої онкології та гематології Оксана Глухарева працює в онкоцентрі протягом 22 років.

Я люблю свою роботу, адже насамперед бачу результат своєї праці. Працюю з дітьми, а це – найщиріші, найдобріші, найвеселіші маленькі люди. Нам не сумно, попри те, що ми разом боремося зі складними недугами, – зазначає пані Оксана. – У колективу Черкаського обласного клінічного центру багато амбітних планів щодо подальшого розвитку та впровадження сучасних методів лікування онкологічних захворювань, тому я бажаю своїм колегам терпеливості, витримки, професійного розвитку та міцного здоров’я.

Марина Пухальська

Марина Пухальська, сестра медична, координатор блоку дитячої онкології та гематології прийшла працювати сюди відразу після завершення навчання в коледжі.

От уже 16 років я тут. Зрозуміла, що це моє покликання, дуже люблю працювати з дітьми. Я переконана, що рак – це не вирок, а просто діагноз, із яким нині можна успішно боротися, лікувати. Маленькі наші пацієнті дуже вдячні, – ділиться Марина Пухальська. – Своїм колегам бажаю мирного неба, натхнення, терпіння і розвитку.

У своїй професійній діяльності колектив завжди пам’ятає: «Доброта, співчуття, любов до дітей і велике бажання їм допомогти – це те, без чого неможлива робота нашого блоку. Адже життя кожного маленького пацієнта – це для нас найбільша цінність».