Перший пацієнт, якому після оголошення воєнного стану пересадили кістковий мозок, розповів про боротьбу з недугою

29.10.2024
fb_img_1730285660432.jpg

Знайомтесь: Іван Скляренко, йому 36 років, він – із Канева. Саме він став першим пацієнтом, якому зробили трансплантацію кісткового мозку після оголошення воєнного стану. 

Тоді донора йому знайшли закордоном, але через повномасштабну війну було логістично складно доставити клітини в Черкаси.

До Черкаського онкоцентру чоловік потрапив ще 2021 року. Спочатку захворів на звичайну, як йому здавалося, застуду. Лікувався вдома, потім сімейний лікар направив на аналіз крові. За результатами було зрозуміло, що проблема серйозніша, й Івана направили в Черкаси на консультацію до онколога.

– Іванові встановили діагноз «гостра мієлоїдна лейкемія з несприятливими мутаціями». Уже тоді йому повідомили, що для успішного результату лікування варто розглянути варіант алогенної трансплантації кісткового мозку, – розповідає завідувач блоку трансплантації відділу гематології та трансплантації кісткового мозку Богдан Скульський. – На жаль, його рідні не змогли стати донорами, тому почали пошуки в світі. Пошук якраз збігся з початком повномасштабної війни. Досить тривалий час логістично було складно організувати доставку кісткового мозку з-за кордону в Україну, тож Іван продовжив лікування відповідно до медичного стандарту.

Трансплантацію вдалося зробити в липні 2022 року.

Це й була перша з початку повномасштабної війни пересадка від неродинного сумісного донора в Черкаському онкоцентрі. Певний час Іван мав ускладнення в лікуванні, але сьогодні він чудово почувається. Уже майже не приймає жодних спеціалізованих препаратів. Кожні три місяці проходить контрольний огляд та аналізи.

– Як тільки дізнався про свій діагноз, дуже погано почувався, сил не було триматися. Але була віра. Тоді й лікарі сказали, що шанс на одужання в мене є, – ділиться Іван. – Я був дуже щасливий, коли дізнався, що є донор. Адже знайти підходящого та ще й під час війни, закордоном, здавалося б не дуже реально. Але все вийшло. Завдяки цьому донорові, мій стан покращився, хвороба ніби відступила й зараз почуваю себе чудово.

Івана Скляренка підтримують у його боротьбі з хворобою батьки. – Без них було б мені дуже складно, – говорить пацієнт і додає. – Я дуже довіряв нашим лікарям, вони розповідали про всі етапи лікування, говорили й про ризики. Крім того, дуже підтримували мене.

 Тим, хто зіштовхнувся із такою хворобою, чоловік радить не боятися йти до лікарів, обстежуватися, починати боротьбу.

– У Черкаському онкоцентрі хороші спеціалісти, слухайте їх, виконуйте всі рекомендації і вірте завжди в те, що ви обов’язково одужаєте, – підкреслює Іван Скляренко.

Також Богдан Скульський наголошує, що з будь-якими скаргами на стан здоров’я, варто звертатися насамперед до сімейного лікаря, а не займатися самолікуванням. Адже, здавалося б, звичайна застуда, може сигналізувати про серйозніші проблеми в пацієнта.

 – Іван звернувся до сімейного лікаря із ангіною та підвищеною температурою. Це може бути однією із ознак злоякісних захворювань, таких як гостра лейкемія, – говорить Богдан Скульський. – Відразу наголошу, що не всі люди з температурою і болями в горлі можуть мати цей діагноз. Але в таких випадках при зверненні до сімейного лікаря є обов’язковим контроль загального аналізу крові. Тоді можна вчасно виявити хворобу та почати лікування з досягненням кращих результатів.

Як зазначають в Українському центрі трансплант-координації, за 9 місяців 2024 року в Україні проведено 290 трансплантацій гемопоетичних стовбурових клітин, із них – 48 дітям. Це на 15 відсотків більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

У трійці закладів, які проводять найбільше таких трансплантацій, – НДСЛ Охматдит (54), Черкаський клінічний онкологічний центр (53), Київський міський центр нефрології та діалізу (52). Протягом січня-вересня цього року в Черкаському онкоцентрі провели 25 аутологічних трансплантацій кісткового мозку, 5 – алогенних родинних, 13 – алогенних неродинних та 10 гаплоідентичних.

Також днями в Черкаському онкоцентрі провели чергову трансплантацію кісткового мозку. Андрію, 29 років, пересадку зробили завдяки донору з Німеччини.

«Ми знайшли рятівника й неймовірно вдячні донору, який погодився поділитися 1−5% своїх стовбурових клітин, подарувавши Андрію шанс на нове життя.

Ця подія ще раз підкреслює: ми перемагаємо рак крові разом!» − йдеться у повідомленні Українського реєстру донорів кісткового мозку Український реєстр донорів кісткового мозку

Укотре звертаємось до всіх вас: не нехтуйте своїм здоров’ям! Рак не чекає закінчення війни, чи вирішення значно менших проблем чи негараздів! А його раннє діагностування — запорука успішного подолання онкозахворювання!

Акцентуємо укотре увагу читачів, що наш заклад єдиний в області, що надає повний обсяг комбінованої та комплексної допомоги онкохворим пацієнтам! Маємо всі необхідні діагностичні можливості, висококваліфіковані кадри, сучасне обладнання та єдину на Черкащині акредитовану лабораторію, що відповідає всім сучасним європейським стандартам.

Звертайтесь: 

м. Черкаси, вул. Святителя-хірурга Луки, 7

☎️ Реєстратура: +38 (0472) 37-29- 66

☎️ Стіл довідок: +38 (0472) 54-43-90

📞 Кол-центр: +38 (067) 006-59-00