11 лютого — Всесвітній день хворого (World Day of the Sick)

13.02.2020

 

11 лютого в міжнародному календарі позначено як Всесвітній день хворого (World Day of the Sick). Цей захід задумано, скоріше, як певний соціальний крок, спрямований на підтримку людей, що потрапили в сумну категорію хворих. Всесвітній день хворого був заснований 13 травня 1992 року за ініціативи нині покійного Папи Іоанна Павла II (Pope John Paul II).

У своєму спеціальному посланні, написаному з цього приводу, понтифік зазначив, що щорічне святкування Всесвітнього дня хворого має певну мету. Цю мету Папа Римський визначив так: «дати відчути співробітникам численних медичних католицьких організацій, віруючим, всьому громадянському суспільству необхідність забезпечення кращого догляду за хворими і немічними, полегшення їх страждань».

У 1991 році Іоанну Павлу II був поставлений діагноз хвороби Паркінсона, хвороби, про яку дізналися значно пізніше. Примітно те, що Папа Римський встановив Всесвітній день хворого через рік після звістки про свій діагноз. Всесвітній день хворого, зазначений у 2005 році, мав особливе значення, так як 2005 рік став роком смерті Івана Павла II. Вперше Всесвітній день хворого був відзначений 11 лютого 1993 року.

Дата була обрана в зв’язку з тим, що католики всього світу здавна відзначають 11 лютого День хворого. Саме в цей день у французькому містечку Лурд багато століть тому відбулося явище Богоматері. Свята Діва, Лурдская Богоматір (Our Lady of Lourdes), зцілила стражденних, ставши, тим самим, символом рятівниці хворих.

У даний час у багатьох країнах світу в цей день проходять різноманітні акції та заходи, присвячені темі профілактики хвороб, їх лікування і, звичайно ж, темою здоров’я та здорового способу життя. У католицьких храмах проходять урочисті меси, а віруючі згадують стражденних і хворих, висловлюючи їм співчуття і солідарність.