У держбюджеті-2025 на медицину виділили додаткові 6,3 млрд гривень

19.11.2024
467756109_1116417010492098_4733878971513163563_n-1200x802.jpg

Ухвалили державний бюджет на 2025 рік. На медицину виділили додаткові 6,3 мільярда гривень, порівняно з початковим варіантом законопроєкту. Про це розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Міністр озвучив кілька важливих цифр, що стосуються сфери охорони здоров’я:

  • 217 мільярдів гривень складатиме загальний обсяг видатків
  • 175,5 мільярдів гривень передбачено на фінансування Програми медичних гарантій
  • 11,8 мільярда гривень буде спрямовано закупівлю ліків та медичних виробів
  • 5,6 мільярда гривень заплановано для реалізації інвестиційних проєктів: оновлення медичних закладів, придбання сучасного обладнання та створення реабілітаційних центрів.

За словами Віктора Ляшка, серед пріоритетів:

✅ створення єдиного медичного простору шляхом долучення до Програми медичних гарантій усіх державних закладів охорони здоров’я

З 2025 року до єдиного медичного простору доєднуються медичні установи, які входять до сфери управління МОЗ, закладів вищої медичної освіти, Національної академії медичних наук, Державного управління справами. Це означає, що такі відомі медзаклади, як, наприклад, Інститут серця чи лікарня «Феофанія», тепер працюватимуть за правилами програми медичних гарантій. Це не лише про покращення логістики, а й про оптимізацію надання медичної допомоги загалом та раціональне використання наявного ресурсу.

✅ розширення програми реімбурсації «Доступні ліки»

Програма вже дозволяє пацієнтам безоплатно або з частковою доплатою отримувати понад 600 препаратів. Плануємо значно розширити її для дорослих та вперше забезпечити безоплатними препаратами дітей. Для цього в бюджеті-2025 закладено 6,6 мільярда гривень. Вже майже 5 мільйонів українців скористалися можливостями програмою, і кожного дня зʼявляються нові користувачі. Заплановане розширення дозволить ще як мінімум 500 тисячам українців заощадити кошти на лікуванні.

✅ медичні сервіси для ветеранів

Пілотний проєкт із зубопротезування та зуболікування буде продовжено. На його фінансування передбачено 750 мільйонів гривень. Цьогоріч він продемонстрував свою необхідність: за сім місяців роботи пілотного проєкту безоплатними послугами зуболікування скористалося понад 4 000 пацієнтів, а зубопротезування — більш як 3 000 військовослужбовців та ветеранів. Також передбачено фінансування послуг для забезпечення прав військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство) — на забір, кріоконсервацію та зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців, що гарантуватиметься державою.

✅ повне забезпечення потреби в донорській крові та компонентах крові

Вперше буде повністю профінансовано функціонування служб крові, що дозволить повністю покрити потреби закладів охорони здоров’я у компонентах крові. Для цього передбачені додаткові кошти у сумі 378 мільйонів гривень.