red-and-green-colorful-illustrative-medical-facebook-post-29.png

Рак легень — найпоширеніший вид раку та найчастіша причина смерті від раку у світі. За даними Національного інституту раку, щороку в Україні фіксують близько 13 тисяч нових випадків раку легень. За останніми глобальними оцінками Міжнародного агентства з дослідження раку 2022 року майже 2,5 мільйонам людей було діагностовано рак легень, а понад 1,8 мільйона людей померли від цієї хвороби.

Чоловіки хворіють на рак легень у 5 разів частіше за жінок. Здебільшого недуга трапляється у людей, старших за 65 років, значно менше із таким діагнозом пацієнтів, яким менше ніж 45 років. Насправді ж захворіти на рак може кожен, не залежно від віку.

На ранніх стадіях це онкологічне захворювання здебільшого минає безсимптомно або з не дуже вираженими симптомами, але саме у цей час лікування є найбільш ефективним.

Найпоширенішими симптомами раку легень є:

⚫ стійкий кашель;

⚫ відкашлювання крові;

⚫ біль у грудях, ребрах або плечах, який посилюється при глибокому диханні, кашлі або сміху;

⚫ періодичні лихоманкові стани, що тривають кілька тижнів;

⚫ хрипи або хрипкий голос;

⚫ суттєва втрата ваги та апетиту за короткий проміжок часу абе без будь-яких явних причин;

⚫ задишка;

⚫ постійне відчуття втоми або слабкості,

⚫ інфекції, зокрема бронхіт та пневмонія, не проходять або повторюються;

⚫ біль у кістках;

⚫ потовщення кінчиків пальців і округлення нігтів (відоме як «симптом барабанних паличок»).

Більшість цих симптомів можуть спричиняти інші захворювання. Проте якщо ви помітили один чи кілька з них, зверніться до лікаря.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), основним фактором ризику розвитку раку легенів залишається тютюнопаління, яке є причиною приблизно 85% усіх випадків За останнє десятиліття цигарки вбили 50 мільйонів людей. Якщо тенденції збережуться, мільярд чоловік помре від куріння в цьому столітті, що відповідає одній людині кожні шість секунд. Пасивні курці також у зоні ризику.

Рак легень також можуть спровокувати забруднене повітря та навколишнє середовище. Зокрема, причиною раку може стати радон – газ, який не має запаху та кольору і виділяється в результаті розпаду урану в ґрунті, і азбест – група мінералів, які використовують для виробництва вогнетривких, ізоляційних і кислототривких матеріалів. Саме азбестовмісний пил є канцерогенним і викликає рак легенів.

Якщо ви вже хворіли на рак легень, це підвищує ризик його виникнення знов. Ризик зростає й тоді, коли хворів хтось із ваших родичів (якщо ви дотримуєтесь подібного способу життя, зокрема  – курите, та піддаєтесь такому ж впливу навколишнього середовища, як і вони).

В Україні це захворювання у 70% випадків виявляють на пізніх стадіях, найчастіше причиною цього є несвоєчасне звернення до лікаря через низький рівень обізнаності про симптоми та фактори ризику раку легенів.

Вчасно розпочати лікування допоможе рання діагностика. Основний метод виявлення захворювання – рентгенологічне дослідження. Лікарі рекомендують робити його всім щороку, особливо ж – якщо ви в групі ризику.

Для уточнення діагнозу використовують комп’ютерну томографію (КТ), при якій апарат сканує тіло та використовує низькі дози випромінювання для детального зображення легень.

Як уберегтися і зменшити ризик захворювання на рак легень? Найперше – не починайте курити або киньте цю шкідливу звичку. Сигаретний дим у закритих приміщеннях містить понад 4000 хімічних речовин, з яких принаймні 250 – шкідливі, а понад 50 викликають рак. Так само уникайте пасивного куріння. Дотримуйтесь здорового способу життя і регулярно проходьте профілактичні обстеження.

Джерела: Центр громадського здоров’я МОЗ України, ГО «Афіна. Жінки проти раку»


image_2024-11-12_12-39-49-1200x678.png

 Для підвищення якості надання медичної допомоги в 4-й лікарні Дніпра будується блок трансплантації з ліжками інтенсивної терапії. Тож тамтешні медики взялися за покращення теоретичних та практичних навичок з трансплантації кісткового мозку і для цього приїхали на стажування до Черкас.

– Я в захваті від цього міста. Ми співпрацюємо тривалий час. Завжди можна звернутися до лікарів і отримати якусь підсказку, допомогу і вирішити сумісно план ведення пацієнтів. Ми направляємо пацієнтів до центру для проведення аутологічних та алогенних трансплантацій і завжди впевнені, що цей результат буде позитивним. Тому такі візити дуже важливі для нас. Ми набираємо досвіду і, перш за все, бачимо, як працюють лікарі в реаліях сьогодення, з усіма проблемами, якими вони стикаються. Звісно, ми використовуватимемо це у своїй роботі, – каже Максим Кушнір, лікар-гематолог міської клінічної лікарні №4 м. Дніпро.

Завідувач організаційно-методичного відділу Черкаського клінічного онкоцентру Ігор Гайдай каже, що заклад завжди радий такій співпраці:

– Звичайно, цей досвід неоціненний і без нього ми б не почали самі працювати в цьому напрямку. Зараз ми вже набули вагомого досвіду на теренах України серед небагатьох центрів, які займаються трансплантацією стовборових клітин. Ми вже в лідерах – одні з трьох центрів, що виконують родинні і неродинні алогенні трансплантації.

Більшість центрів виконує тільки аутологічні трансплантації. Тому нам є чим поділитися. Ми самі вчилися і радо ділимося з усіма.

За його словами, це зрушує той стан, коли треба було направляти пацієнтів за кордон. Уже четвертий рік поспіль наші пацієнти, українці, лікуються і отримують послуги з трансплантації в себе вдома.


465789614_1104326405034492_6858411449998816500_n-1200x601.jpg

Щороку у листопаді триває Вусопад (Movember) — соціальна ініціатива, покликана підвищити обізнаність суспільства щодо проблем зі здоров’ям чоловіків.

Для привернення уваги до раку простати, раку яєчок та інших онкологічних захворювань, а також психологічного здоров’я та запобігання суїцидів чоловіки упродовж листопада відрощують вуса (від англ. moustache (сленґ. австр. mo) — вуса; november — листопад). Утім підтримати акцію може кожен, поширюючи інформацію про цю ініціативу.

Чому це важливо? Рак простати є причиною майже 10% смертей від раку у чоловіків та однією з головних причин смерті серед чоловіків старшого віку. Це злоякісне новоутворення розвивається з епітелію передміхурової залози. Деякі види раку простати можуть рости повільно та обмежуватися передміхуровою залозою і потребують мінімального лікування. Проте інші види, більш агресивні, можуть швидко розростатися в сусідні тканини.

Якщо недугу виявити на ранній стадії, є великі шанси на успішне лікування.

Запрошуємо на обстеження в листопаді до фахівців Черкаського клінічного онкологічного центру. Подбайте про себе і своїх близьких!

063 610 31 33
м. Черкаси, вул. Святителя-хірурга Луки, 7


image_2024-11-04_23-50-57.png

З початком повномасштабного вторгнення кількість людей, які потребують комплексного відновлення, постійно зростає. Повернення хворих до повноцінного активного життя шляхом реабілітації є одним з важливих напрямів системи охорони здоров’я.

Реабілітація може знадобитися після перенесення операцій, внаслідок травмувань, тривалого лікування  або хвороб. Отримати безоплатну  реабілітаційну допомогу амбулаторно може кожен, незалежно від місця проживання та реєстрації.

Програма медичних гарантій включає зокрема  надання безоплатної реабілітації за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”. Внутрішньо переміщені особи можуть обрати будь-який з 470 закладів країни, що мають договір з НСЗУ на надання цієї послуги.

Щоб отримати реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах, потрібно:

  • мати електронне направлення на отримання реабілітації — його видає сімейний лікар або лікуючий лікар (зокрема фізичної та реабілітаційної медицини);
  • звернутись з електронним направленням до медичного закладу — пацієнт може самостійно обирати реабілітаційний заклад, відділення, підрозділ та фахівців з реабілітації, враховуючи їх спеціалізації.

Внутрішньо переміщені особи як і інші громадяни, які потребують реабілітаційної допомоги в амбулаторних умовах, в межах пакету доступні такі безоплатні послуги:

  • первинне, етапні та заключне реабілітаційні обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини та фахівцями мультидисциплінарної реабілітаційної команди;
  • встановлення реабілітаційного діагнозу та складання індивідуального плану терапії;
  • визначення реабілітаційного прогнозу за результатами реабілітаційного обстеження для планування подальшого реабілітаційного маршруту;
  • консультування лікарями інших спеціальностей;
  • надання допомоги нейрореабілітації, ортопедичної, психологічної, кардіо-респіраторної, комплексної реабілітації та інших напрямів реабілітації, протягом післягострого та довготривалого реабілітаційного періодів відповідно до індивідуального плану реабілітації;
  • психологічна допомога;
  • підбір, налаштування та навчання користуванню допоміжними засобами реабілітації під час надання реабілітаційної допомоги;
  • навчання пацієнтів, членів родини або доглядачів особливостям догляду;
  • оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та направлень на медико-соціально-експертну комісію та/або лікарсько-консультативну комісію тощо;
  • дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини.

Ознайомитися з повним обсягом реабілітаційних послуг, які надаються амбулаторно, можна  на сайті НСЗУ в розділі Вимоги ПМГ 2024/пункт 24 або за посиланням.

Як знайти заклад, який надає послуги з реабілітації амбулаторно?

Для проходження реабілітації можна обрати будь-який зручний для себе заклад, який має договір із НСЗУ на пакет “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”.

Знайти заклад можна:

  • зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ 16-77, де підкажуть, які медичні заклади мають договір з НСЗУ на амбулаторну реабілітацію дітей та дорослих;
  • на сайті  НСЗУ за допомогою аналітичної панелі/дашборду “Електронна карта місць надання послуг за програмою медичних гарантій”. Обрати у полі фільтрів область, населений пункт та  “Групу послуг” —  “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах”. Карта покаже найближчі заклади з контактами. Перейти до дашборду можна за посиланням.

Куди і як поскаржитись на неправомірні дії?

Якщо під час звернення до закладу реабілітації у внутрішньо переміщеної особи вимагають оплатити послуги, які покриває Програма медичних гарантій, чи зробити благодійний внесок  — це є порушенням прав пацієнта та умов договору НСЗУ з медичним закладом. У такому випадку потрібно подати звернення щодо порушення:

зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77

оформити через електронну форму на сайті НСЗУ: обрати в меню зверху розділ “Громадянам”, далі  — “Зворотній зв’язок.

Запитання, зауваження, пропозиції, заяви та скарги” можна залишати тут.

Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.


fb_img_1730285660432.jpg

Знайомтесь: Іван Скляренко, йому 36 років, він – із Канева. Саме він став першим пацієнтом, якому зробили трансплантацію кісткового мозку після оголошення воєнного стану. 

Тоді донора йому знайшли закордоном, але через повномасштабну війну було логістично складно доставити клітини в Черкаси.

До Черкаського онкоцентру чоловік потрапив ще 2021 року. Спочатку захворів на звичайну, як йому здавалося, застуду. Лікувався вдома, потім сімейний лікар направив на аналіз крові. За результатами було зрозуміло, що проблема серйозніша, й Івана направили в Черкаси на консультацію до онколога.

– Іванові встановили діагноз «гостра мієлоїдна лейкемія з несприятливими мутаціями». Уже тоді йому повідомили, що для успішного результату лікування варто розглянути варіант алогенної трансплантації кісткового мозку, – розповідає завідувач блоку трансплантації відділу гематології та трансплантації кісткового мозку Богдан Скульський. – На жаль, його рідні не змогли стати донорами, тому почали пошуки в світі. Пошук якраз збігся з початком повномасштабної війни. Досить тривалий час логістично було складно організувати доставку кісткового мозку з-за кордону в Україну, тож Іван продовжив лікування відповідно до медичного стандарту.

Трансплантацію вдалося зробити в липні 2022 року.

Це й була перша з початку повномасштабної війни пересадка від неродинного сумісного донора в Черкаському онкоцентрі. Певний час Іван мав ускладнення в лікуванні, але сьогодні він чудово почувається. Уже майже не приймає жодних спеціалізованих препаратів. Кожні три місяці проходить контрольний огляд та аналізи.

– Як тільки дізнався про свій діагноз, дуже погано почувався, сил не було триматися. Але була віра. Тоді й лікарі сказали, що шанс на одужання в мене є, – ділиться Іван. – Я був дуже щасливий, коли дізнався, що є донор. Адже знайти підходящого та ще й під час війни, закордоном, здавалося б не дуже реально. Але все вийшло. Завдяки цьому донорові, мій стан покращився, хвороба ніби відступила й зараз почуваю себе чудово.

Івана Скляренка підтримують у його боротьбі з хворобою батьки. – Без них було б мені дуже складно, – говорить пацієнт і додає. – Я дуже довіряв нашим лікарям, вони розповідали про всі етапи лікування, говорили й про ризики. Крім того, дуже підтримували мене.

 Тим, хто зіштовхнувся із такою хворобою, чоловік радить не боятися йти до лікарів, обстежуватися, починати боротьбу.

– У Черкаському онкоцентрі хороші спеціалісти, слухайте їх, виконуйте всі рекомендації і вірте завжди в те, що ви обов’язково одужаєте, – підкреслює Іван Скляренко.

Також Богдан Скульський наголошує, що з будь-якими скаргами на стан здоров’я, варто звертатися насамперед до сімейного лікаря, а не займатися самолікуванням. Адже, здавалося б, звичайна застуда, може сигналізувати про серйозніші проблеми в пацієнта.

 – Іван звернувся до сімейного лікаря із ангіною та підвищеною температурою. Це може бути однією із ознак злоякісних захворювань, таких як гостра лейкемія, – говорить Богдан Скульський. – Відразу наголошу, що не всі люди з температурою і болями в горлі можуть мати цей діагноз. Але в таких випадках при зверненні до сімейного лікаря є обов’язковим контроль загального аналізу крові. Тоді можна вчасно виявити хворобу та почати лікування з досягненням кращих результатів.

Як зазначають в Українському центрі трансплант-координації, за 9 місяців 2024 року в Україні проведено 290 трансплантацій гемопоетичних стовбурових клітин, із них – 48 дітям. Це на 15 відсотків більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

У трійці закладів, які проводять найбільше таких трансплантацій, – НДСЛ Охматдит (54), Черкаський клінічний онкологічний центр (53), Київський міський центр нефрології та діалізу (52). Протягом січня-вересня цього року в Черкаському онкоцентрі провели 25 аутологічних трансплантацій кісткового мозку, 5 – алогенних родинних, 13 – алогенних неродинних та 10 гаплоідентичних.

Також днями в Черкаському онкоцентрі провели чергову трансплантацію кісткового мозку. Андрію, 29 років, пересадку зробили завдяки донору з Німеччини.

«Ми знайшли рятівника й неймовірно вдячні донору, який погодився поділитися 1−5% своїх стовбурових клітин, подарувавши Андрію шанс на нове життя.

Ця подія ще раз підкреслює: ми перемагаємо рак крові разом!» − йдеться у повідомленні Українського реєстру донорів кісткового мозку Український реєстр донорів кісткового мозку

Укотре звертаємось до всіх вас: не нехтуйте своїм здоров’ям! Рак не чекає закінчення війни, чи вирішення значно менших проблем чи негараздів! А його раннє діагностування — запорука успішного подолання онкозахворювання!

Акцентуємо укотре увагу читачів, що наш заклад єдиний в області, що надає повний обсяг комбінованої та комплексної допомоги онкохворим пацієнтам! Маємо всі необхідні діагностичні можливості, висококваліфіковані кадри, сучасне обладнання та єдину на Черкащині акредитовану лабораторію, що відповідає всім сучасним європейським стандартам.

Звертайтесь: 

м. Черкаси, вул. Святителя-хірурга Луки, 7

☎️ Реєстратура: +38 (0472) 37-29- 66

☎️ Стіл довідок: +38 (0472) 54-43-90

📞 Кол-центр: +38 (067) 006-59-00


464660544_1098800505587082_6912834103227184844_n.jpg

Розпочинаємо цикл публікацій, метою яких є ближче знайомство нашої аудиторії з потенціалом та можливостями Черкаського клінічного онкоцентру.
Сьогодні презентуємо КАБІНЕТ ПУХЛИН ГОЛОВИ ТА ШИЇ.

Таких відділень загалом небагато в Україні. Як і за кордоном, допомога хворим із такими патологіями потребує від лікаря окремої спеціальності, тож таких фахівців мало.

У нашому закладі кабінет пухлин голови та шиї сформували в поліклінічному відділенні з трьох лікарів – двох отоларингологів-онкологів та хірурга-онколога. Вони розпочинають надання допомоги пацієнтам з діагностики різних патологій – шиї (хвороби глотки, гортані, щитовидної залози, захворювання лімфатичних вузлів тощо), порожнини рота (рак язика, рак дна порожнини рота, рак щелепи, рак губи, рак щоки, всі види раку шкіри обличчя, рак додаткових пазух носа), очей тощо.

В одному кабінеті здійснюють різні види діагностування й виконують усі необхідні медичні втручання. Увесь комплекс діагностичних і лікувальних послуг надають лікарі, які пройшли відповідне навчання й отримали спеціалізацію: отоларингологи-онкологи Микола Скорик та Аліна Ситник та хірург-онколог Олександр Хлинін.

Олександр Хлинін

– Після реформи ми зайшли у вільний медичний простір, і охочих оперувати зараз вистачає. Тобто будь-яка лікарня, яка витримала норми акредитації і отримала пакет надання медпослуг, може робити схожі втручання, але для комбінованого лікування, зокрема здійснення хіміє- та променевої терапії, саме онкоцентр надає повний комплекс необхідних засобів, що забезпечують діагностику й подальше лікування. Крім того, – ще й повне диспансерне спостереження, адже люди, які хворіли на рак, потребують пожиттєвого нагляду, – каже Олександр Хлинін.

За його словами, на відміну від Черкаського онцкоцентру, інші клініки забезпечують лише хірургічну частину лікування. Хоча, згідно зі сучасними онкологічними стандартами, за якими працює Україна, не завжди лікування онкологічної хвороби варто починати з хірургії.

– Лікарі ж інших закладів беруть на себе зобов’язання й відповідальність, виконують операцію, а потім все одно направляють в онкоцентр. Мовляв, поки не доведений рак – можна оперувати. Але не варто відступати від стандартів і так ризикувати. Особливо якщо є хоча б найменший натяк на онкологію – тоді треба відразу направляти до нас. Якщо ми прооперуємо неонкологічну проблему, то зробимо це якісно і без проблемних наслідків, – зазначає онкохірург.

Аліна Ситник
Микола Скорик

Кожнен з лікарів кабінету пухлин голови і шиї щороку консультує в поліклініці близько 1500 пацієнтів, у стаціонарі вони у середньому виконують кожен по 300 операцій.

Потрапити на огляд до кабінету пухлин голови та шиї можна за самозверненням, або ж отримавши направлення від сімейного лікаря. Найкраще, зазначають медики, мати відразу два направлення: до хірурга-онколога та до отоларинголога-онколога: щоб не прогадати, хто в який день прийматиме пацієнтів.

Електронний запис і безкоштовне медобслуговування – усе для вашої зручності. Тільки пам’ятайте, що запис до лікаря може бути розтягнутий на кілька днів, а то й тижнів. Тож розраховуйте свій час і заплануйте важливий візит до лікаря.


464738939_1097858592347940_6679220866771465370_n.jpg

Останню суботу цього жовтня фахівці Черкаського клінічного онкоцентру провели у Звенигородці – там учора тривав День безоплатних оглядів. Звітуємо про результати обстежень.

Загалом лікарі оглянули 98 людей, і серед них виявили:

3 підозри на рак нирки,

2 підозри на рак шкіри,

1 пухлину нижньої губи,

1 пухлину ротової порожнини,

1 підозру на рак шлунку,

1 підозру на рак кишківника,

1 рак молочної залози (Педжета)

2 підозру на рак молочної залози,

2 фіброаденоми,

1 підозру на рак шийки матки,

2 підозри на рак тіла матки.

Наші спеціалісти вкотре наголошують: не нехтуйте своїм здоров’ям, своєчасний візит до лікаря може врятувати ваше життя!


image_2024-10-28_14-09-25-1200x640.png

Черкащина — друга область в Україні за кількістю виявлених онкозахворювань. Серед лідерів з виявлених хвороб — рак молочної залози, розповів завідувач організаційно-методичного відділу Черкаського клінічного онкологічного центру Ігор Гайдай.

До Всеукраїнського дня боротьби з захворюванням на рак молочної залози, який припадає на 20 жовтня, черкащанки з онкозахворюванням розповіли «Суспільному» свої історії.

57-річна канівчанка Ольга Дорошенко рік як звикає до перуки:

«Перуку знімаю, знімаю шапочку і надягаю хустинку. Волосся почало лізти вже після першої хімії. Не одразу, минув тиждень чи трохи більше, мабуть, днів десять».

Все почалося з дискомфорту у грудях, розповіла Ольга.

«Наче щось потягло груди. Ну, знаєте, я дома прийшла з роботи, пішла в душ, милася і стала мацати, що ж воно в мене там тягне. У самих груддях і нічого, а в мене пухлинка була під груддю».

На момент виявлення хвороби Ольга дізналась про ступінь її розвитку:

«Ну, це вже третя була стадія. Тільки хімія була. Вона почалася з квітня і оце аж по жовтень. А в жовтні вже оперативне втручання».

Випадок пані Ольги радше виняток, адже хвороба відступила. У видалених тканинах не виявили злоякісних, пояснила лікарка Наталія Корновенко.

«Звертаються у тому випадку, коли щось самі при огляді у себе знаходять. Але таких випадків мало, чесно кажучи. Більшість випадків — це занедбані форми або на шляху до занедбаних».

За словами онкологині, рак молочної залози один із найпідступніших:

«Хвороба є настільки підступною, що, як правило, жінок нічого не турбує. І коли вони приходять на огляд і перше, коли ти їм говориш, що у вас пухлина, так вони говорять, що та мене нічого не турбує і зараз».

24-річна Юлія Діденко одна з наймолодших пацієнток відділення, розповіла онкологиня. Лікування дівчини на фінішній прямій. Утворення в молочній залозі виявила під час самоогляду, розповіла Юлія. Інших симптомів не було.

«Я намацала у себе в груддях пухлинку і прийшла до лікаря на консультацію».

За кількістю виявлених онкозахворювань Черкащина друга в Україні після Кіровоградщини, розповів завідувач організаційно-методичного відділу клінічного онкологічного центру Ігор Гайдай. Серед лідерів — рак молочної залози.

«Останні два роки, навіть три, йде поступове збільшення рівня захворюваності. У нас за 2023 рік було майже 500 жінок діагностовано, за дев’ять місяців 2024 року уже 302 жінки. Якщо брати молочну залозу, у нас торік було майже 30 відсотків занедбаних форм, це третя-четверта стадії — вони розповсюджені. За дев’ять місяців цього року уже 35 відсотків».

Втім лікування безоплатне, додала лікарка Наталія Корновенко:

«Все безоплатно відбувається. І хірургічне лікування, і хімієтерапія, і променева терапія. Тільки пацієнт повинен мати декларацію з сімейним лікарем, який дає направлення на консультацію до лікаря-хірурга-онколога на огляд молочних залоз і потім далі створюється направлення на консультацію».

Єдина послуга, не передбачена пакетом національної служби здоров’я — це реконструкція та пластика молочних залоз, пояснила Наталія Корновенко:

«Це така болюча тема, тому що нема такого державного фінансування. Заміна імплантатів молочної залози — це коштовна процедура. Дійсно, жінки звертаються з такими питаннями, але все це відбувається за власний кошт».

Щиро дякуємо медійникам «Суспільного. Черкаси»:

Авторка — Вікторія Хамаза

Анастасія Столбова Анастасія Столбова

Оператор — Олег Кураш 

 


onkolog-mammolog1.jpg

Звітуємо про минулі вихідні в Умані. На виїзні огляди прибули хірурги-онкологи Наталія Корновенко і Марк Дорошенко, хірург-онколог і дерматолог Ігор Мовчан, онколог-гінеколог Олександр Майданюк та уролог Іван Городиський.

Усього фахівці Черкаського онкоцентру оглянули 76 людей. Серед обстежених виявлили 2 випадки фіброаденоми молочних залоз, 1 випадок раку молочної залози в занедбаній формі, 3 випадки підозри на рак молочної залози, 1 випадок меланоми шкіри та 1 випадок раку шкіри.

Принагідно анонсуємо: 26 жовтня наші спеціалісти безкоштовно й без направлень обстежуватимуть охочих у Звенигородській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування.

Огляди проводитимуть хірург-онколог Ірина Рублевська, хірург-онколог і дерматолог (дерматоскопія) Ігор Мовчан, хірург-онколог Артур Дубенець, гінеколог-онколог Володимир Бондар та уролог Іван Городиський.

Це гарна нагода подбати про своє здоров’я і нагадати рідним!

 


463900301_1093082726158860_398443024652564385_n-e1730116721761.jpg

Тішимося і дякуємо! Блок дитячої онкології та гематології Черкаського клінічного онкоцентру отримав у подарунок від «ПриватБанку» орбітальний шейкер-інкубатор.

Це професійне обладнання важливе для збереження тромбоконцентрату, що життєво необхідний для наших маленьких пацієнтів.

Шейкер-інкубатор самостійно контролює температуру зберігання, яка завжди має становити 25 градусів, тож такий прилад – на вагу золота, особливо влітку.

Дякуємо благодійникам, що допомагаєте зберігати й рятувати дитячі життя.