Що таке паліативна допомога та онкологічна реабілітація ?
Паліативна допомога — це не просто знеболення, а повноцінний вид медичної допомоги, який включає спостереження за пацієнтом, турботу про його психологічний стан, правильне харчування, необхідні аналізи та реабілітацію.
Онкологічна реабілітація є невід’ємною частиною лікувального процесу. Вона складається з цілого комплексу заходів, спрямованих на відновлення якості життя і працездатності хворого. Процес реабілітації має бути безперервним, починатися одразу після встановлення діагнозу.
Про нас:
Центр паліативної допомоги відкрито у вересні 2017 року в тестовому режимі, потужністю 15 ліжок. Із 01.12.2017р.- кількість ліжок збільшено до 50, із них 5 — дитячі ліжка. Із 01.03.2020р. у структурі відділу створена виїзна мультидисциплінарна бригада.
01.12.2024р. –змінено назву на відділ паліативної допомоги та реабілітації.
Завданнями для відділу в цілому є:
— Розробка та реалізація індивідуальних планів лікування та реабілітації.
— Постійний контроль за станом пацієнтів і корекція призначень
— Полегшення симптомів захворювання та підтримка якості життя
— Робота з родинами пацієнтів для надання рекомендацій щодо догляду
— Проведення фізичної та функціональної реабілітації пацієнтів
— Відновлення фізичної активності та покращення рухливості
— Використання спеціального обладнання для терапії та реабілітації
— Надання психологічної підтримки пацієнтам та їхнім родинам
— Допомога в адаптації до нових життєвих умов після лікування.
Сьогодні лікування злоякісних новоутворень включає не лише боротьбу з пухлиною, але також і надання допомоги, спрямованої на полегшення симптомів, які обумовлені як самим захворюванням, так і наслідками лікування, зокрема дією хіміотерапії чи променевої терапії.
Допомога у нашому відділі надається одночасно з лікуванням онкологічного захворювання або після його завершення, але аж ніяк не замість нього. Паліативна допомога та онкореабілітація не може вилікувати рак, але вона використовується, щоб допомогти пацієнтові пережити складні методи лікування та контролювати симптоми хвороби, в тому числі, коли прогноз на одужання невтішний.