Віктор Парамонов: «Ми повинні прагнути до кращих умов життя»

31.12.2020
paramonov-1200x864.jpg

Директор Черкаського обласного онкологічного диспансеру Віктор Парамонов розповів про три головні події 2020 року.

 — Безперечно, однією з головних подій цього року є COVID-19. 100 років тому була епідемія іспанського грипу, яка забрала багато людських життів, а зараз цією загрозою є коронавірусна інфекція. Цьогоріч через пандемію ми відчули перший страх перед невідомим: спочатку хворим співробітником, а потім і пацієнтом. Спільними зусиллями організовували процес лікування в нових умовах. Тому за масштабністю ця подія є дуже серйозною. Варто зазначити, що жодні діагностичні та лікувальні напрями нашої діяльності не припинялися. За 11,5 місяців у закладі пролікували 14 тисяч онкохворих. Подібну цифру зафіксували у 2019 році, в інших – менше, — зазначив Віктор Парамонов.

Другою важливою подією року, за словами директора диспансеру, є діяльність фахівців онкодиспансеру у нових умовах відповідно до договору з Національною службою здоров’я України.

— Тобто НСЗУ закуповує медичні послуги у закладі та оплачує їх за договором. Обласна влада надавала фінанси на оплату комунальних платежів, а медики успішно виконували свою безпосередню роботу. Отримані від НСЗУ кошти ми витрачаємо не лише на медичне забезпечення хворих, а й на якісне харчування пацієнтів. Після вище зазначених позицій слідує заробітна плата для співробітників онкодиспансеру. У результаті ефективного відпрацювання цього механізму ми зрозуміли, що є конкурентоспроможним медичним закладом і маємо рухатися далі. За пів року вдалося проаналізувати помилки, скоригувати подальші дії та оптимізувати роботу. У 2021 році хочемо отримати ще декілька пакетів медичних послуг, — пояснив  Парамонов.

Третьою визначальною подією року Віктор Парамонов назвав трансплантацію. Із грудня минулого року в Черкаському обласному онкологічному диспансері почали реалізовувати трансплантацію.

— Варто сказати, що приємні враження залишилися від потужної підтримки МОЗу та  сприяння обласної влади. Дякуючи отриманим коштам, належній лабораторній базі, матеріально-техночному устаткуванню, високому рівню наших  кадрів,  ми активно протягом року здійснювати пересадку стовбурових клітин кісткового мозку. Я вважаю, що найголовніше питання було: “Чи витримають такий режим роботи працівники?”. Однак показники засвідчують, що ми впоралися не лише у напрямі трансплантації, але змогли надавати якісні послуги онкологічним хворим. Удосконалення лабораторної діагностики, анестезіології, хірургії та гематології позитивно вплинули на традиційне лікування онкохворих, — сказав директор Черкаського обласного онкологічного диспансеру.

За його словами, протягом 2020 року в закладі провели 31 операцію з пересадки стовбурових клітин кісткового мозку та дві трансплантації нирки.

Ці результати, на думку Віктора Парамонова, є помірковано успішними, бо підтримка з боку держави та органів місцевого самоврядування у цьому питанні надважлива.

— Не можу сказати, що проведення операцій з трансплантації для нас стають буденними, а від того менш складними. Ні, однак ми розвиватимемо цю галузь медицини й надалі, щоб наші пацієнти оперувалися в Черкасах, а не за кордоном. Також на базі закладу є заготовлені стовбурові клітини і зараз триває потужна робота щодо підготовки хворих.

Як зазначає медик, команда диспансеру прагне, щоб відповідно до цьогорічних результатів продовжити роботу і в 2021-му. Адже Черкаський обласний онкологічний диспансер вже отримав 19 млн грн на проведення трансплантації кісткового мозку в новому 2021 році.

Мовляв, у 2021 році треба трішки здивувати область та Україну, однак у позитивному значенні.  Базовий рік, за словами Віктора Парамонова, був доволі успішним, тому він сподівається, що незначна втома не відіб’є бажання працювати далі. Згодом планують залучити молодих фахівців і розраховують, що вакцинація та пом’якшення карантинних умов дозволить реалізувати задум навесні.

— Ми повинні прагнути до кращих умов життя, а не виконувати те, що диктують звідусіль. Зокрема, запозичувати хороше це від країн Європи, адже там в більшості сферах. Ми — інші. Не потрібно жити минулим — варто створювати нове. Бажаю всім міцного здоров’я. Люди повинні усвідомлювати, що це ваша приватна власність і потрібно нести за це відповідальність і сподіватися лише на медиків. Треба користуватися здоровим, тривалим і працездатним життям, — висловив побажання директор Черкаського обласного онкологічного диспансеру.