Відійшла у вічність наша колега, мудра наставниця та прекрасний Лікар — Гниляк Ганна Яківна

17.06.2024
Колектив Черкаського онкоцентру з глибоким сумом сприйняв звістку про те, що відійшла у вічність наша колега, мудра наставниця та прекрасний Лікар — Гниляк Ганна Яківна.
Ганна Яківна у свій час була нагороджена медаллю „Ветеран праці” та мала почесне звання „Відмінник охорони здоров’я”.
 
Народилася Ганна Яківна 15 лютого 1949 року в с.Косарі Камʼянського району Черкаської області .
 
З 01.09.1963 р. по 02.07.1966 р. навчалася в Корсунь-Шевченківському медичному училищі. Свою трудову діяльність розпочала з 20 березня 1967 року в Камʼянській районній лікарні медсестрою операційного блоку по 28.10.1970 р.
 
З 24.03.1971р. по 24.03.1977р. працювала в 16-ій клінічній лікарні м. Києва на посаді медичної сестри. В 1973 р. поступила в Київський медичний інститут, який закінчила 20.02.1980 р. за спеціальністю «лікувальна справа» та присвоєна кваліфікація лікаря.
 
З 01.04.1980 р. по 06.04.1981 р. проходила інтернатуру по анестезіології в Черкаській обласній лікарні.
 
З 06.04.1981 р. по 01.12.184 р. працювала лікарем-анестезіологом Черкаського обласного онкологічного диспансеру.
 
Цей період її діяльності збігається з становленням реанімаційної служби для онкохворих.
 
З 01.12.1984 р. переведена на посаду завідувачки гематологічнооо відділення, а також призначена позаштатним обласним гематологом.
Саме під керівництвом Ганни Яківни Гниляк гематологія перейшла на більш інтенсивні схеми лікування: вперше в лікуванні хворих на гостру лейкемію були введені інтратекальні ін’єкції протипухлинних ліків, плазмаферез для хворих з мієломною хворобою, радикальна програма лікування хворих на лімфогрануломатоз.
 
Проводилась не тільки діагностична та лікувальна робота у відділенні, але і забезпечувалась консультативна допомога хворим області по лінії санавіації.
 
Все своє життя Ганна Яківна віддала медицині, а в нашому закладі пропрацювала понад чверть століття.
 
Вона внесла вагомий внесок в розвиток гематологічної служби області та впровадженні сучасних методів лікування гемобластозів, забезпечила населення якісною медичною допомогою.
 
Ганна Яківна була безмежно віддана лікарському обов’язку, передавала свій досвід молодим лікарям-гематологам, була постійним лектором курсів підвищення кваліфікації медичних сестер та лікарів-терапевтів, виступала на терапевтичних конференціях з питань гематології, користувалась заслуженим авторитетом серед медичних працівників і жителів області.
 
Обірвалося життя доброї та чуйної людини, котра заслуговує на найкращі слова поваги та шани.
 
Співчуваємо разом з рідними і близькими Ганни Яківни.
 
Світлий і незгасний спомин про її добрі справи, високу професійну майстерність, відданість роботі назавжди залишиться в серцях усіх, хто знав і працював з Ганною Яківною Гниляк.
 
Глибоко сумуємо з приводу цієї непоправної втрати та висловлюємо щирі співчуття родині.
 
Вічна пам’ять…