Чи знали ви, що можна знизити власні шанси захворіти на рак? Міжнародне агентство ВООЗ з вивчення раку (МАВР) підготувало рекомендації, які виконати може кожен!

13.02.2024
Більшість українців знає, що миття рук, дотримання дистанції та вакцинація – є базовою профілактикою ГРВІ. Але чи знали ви, що можна знизити власні шанси захворіти на рак?
 
Міжнародне агентство ВООЗ з вивчення раку (МАВР) підготувало рекомендації, які виконати може кожен!
 
🔹Будьте фізично активними та дотримуйтесь здорового харчування. Куріння, надмірна вага, вживання алкоголю, малорухливий спосіб життя та недостатнє споживання рослинної їжі — причини третини випадків раку.
 
🔹Відмовтесь від куріння та алкоголю. Алкоголь може спричинити щонайменше 7 видів раку. Куріння — причина кожної 4-ї смерті від онкозахворювань.Поради та корисні матеріали по методам відмови від куріння можна знайти тут: https://stopsmoking.org.ua/. Зробіть свій будинок та робоче місце простором, вільним від тютюнового диму.
 
🔹До 25% випадків раку викликають віруси гепатиту В і папіломи людини. Подбайте про те, щоб ваші діти пройшли вакцинацію від гепатиту В (гарантовано державою) та бажано вірусу папіломи людини. За можливості також вакцинуйтесь самі.
 
🔹Використовуйте бар’єрну контрацепцію під час усіх видів сексу, щоб уникнути інфекцій, що збільшують ймовірність розвитку онкозахворювань.
 
🔹Обмежуйте час перебування на сонці. Не засмагайте ані під сонцем, ані в солярії. Ультрафіолетове випромінювання викликає до 90% випадків раку шкіри та фотостаріння шкіри. Користуйтеся сонцезахисними кремами й окулярами цілий рік.
 
🔹Їжте більше овочів та фруктів, цільнозернових і бобових продуктів. Уникайте обробленого м’яса; обмежуйте споживання червоного м’яса та їжі з високим
вмістом солі.
 
🔹Для жінок: за можливості годуйте своє немовля грудьми. Це знижує ваш ризик розвитку раку молочної залози.
 
🔹Дотримуйтеся правил техніки безпеки на виробництві й у побуті.
 
🔹Регулярні самообстеження та скринінги для різних типів раку збільшують шанси на раннє виявлення хвороби, а отже — кращу ефективність лікування.
 
Джерело інформації: офіційна сторінка Міністерство охорони здоров’я України