Чи можна змінити сімейного лікаря? (роз’яснення НСЗУ)

07.12.2023
Переїзд або інші обставини можуть поставити питання про зміну лікаря, який надає первинну медичну допомогу. Тож іноді пацієнти, телефонуючи за номером 16-77, цікавляться: чи можна змінити сімейного лікаря, педіатра або терапевта. Тож нагадуємо👇
 
✅ Зміна лікаря означає укладення нової декларації з іншим фахівцем. У разі підписання нової декларації дані про неї вносяться в електронну систему і стара декларація автоматично анулюється. Незалежно від того, де саме працює ваш попередній лікар — у комунальному закладі чи приватному. Тобто відвідувати попереднього лікаря для розірвання декларації не потрібно.
 
✅ Перед тим, як змінювати лікаря, радимо відповісти собі на питання — для чого. Бо сімейна медицина передбачає довготривалі партнерські відносини, і це — на користь пацієнтові. Адже лікар, знаючи історію хвороб або певні особливості зі здоров’ям своїх пацієнтів, зможе давати максимально корисні рекомендації.
 
❗Тож радимо зважено підходити до питання зміни лікаря і робити це лише тоді, коли дійсно немає іншого виходу. А якщо ви маєте лікаря чи лікарку, з якими знайшли спільну мову, тримайтеся за них обома руками!