Онкохірургічне відділення №2

https://gematolog.ck.ua/wp-content/uploads/2017/01/Melnik-Oleksandr-Mikolayovich.jpg

Завідувач відділенням

Мельник Олександр Миколайович


Онкохірургічне відділення № 2 КЗ «ЧООД» ЧОР було створене 08.02.2012 року на базі онкопроктологічого відділення, яке в сій час, виникло  01.07.1993 року  на основі  загальнохірургічного відділення онкодиспансеру.

Відділення має достатні потужності для надання  високо- спеціалізованої онкохірургічної допомоги одночасно 40 хворим. У відділенні працюють кваліфіковані медичні працівники, серед яких п’ять лікарів. Троє із лікарів мають вищу, а один – першу атестаційні категорії з онкохірургії. Лікарі відділення проходили стажування за кордоном: у Польщі, Угорщині, США.

В онкохірургічному відділенні № 2 надається хірургічна допомога хворим із широким спектром онкологічних захворювань шлунково-кишкового тракту, м`яких тканин, шкіри. Традиційно з використанням попереднього досвіду відділення спеціалізується  на лікуванні онкологічної патології товстого кишківника, включаючи рак прямої кишки. Протягом року виконується близько 650 різноманітних оперативних втручань. Відділення працює в рамках співпраці із радіологічною та хіміотерапевтичною службами онкодиспансеру, що дозволяє оптимізувати сучасне комбіноване та комплексне лікування онкохірургічної патології.

Стосовно раку товстого кишківника у відділенні запроваджене хірургічне лікування із застосуванням комбінованих, розширених  та ендоскопічних оперативних втручань, в тому числі з використанням зшиваючих апаратів (степлерів). Досвід та сучасні технології дозволили досягнути  84%  органозберігаючих операцій в хірургії раку прямої кишки.

Численними дослідженнями доведено, що прогноз захворювання в значній мірі залежить від своєчасності постановки діагнозу. Тож, при наявності у пацієнта ознак пухлинних захворювань шлунково-кишкового тракту та інших органів, обов’язкове термінове звернення до сімейного лікаря або вузького фахівця з метою дообстеження та скерування в Черкаський обласний онкологічний диспансер.