У блоці дитячої онкології та гематології виписали 10-річну пацієнтку, якій уперше в нашому медичному закладі зробили дитячу алогенну трансплантацію кісткового мозку
15.09.2023
Сьогодні у нашому клінічному онкоцентрі відбулась унікальна подія!










− Для нас сьогодні дуже хвилюючий день, адже ми пройшли складний етап у нашому житті, − ділиться Лідія Петрівна. – Не можна висловити словами нашу вдячність лікарям та всьому медичному персоналу, їхня праця неоціненна.

− Родина переїхала до Італії, де її наглядали римські колеги. Маленькій пацієнтці для того, щоб одужати, потрібно було зробити лише трансплантацію кісткового мозку. Мама з дітьми майже рік перебувала за кордоном. Потім повернулися сюди й вирішили продовжити лікування саме у нашому відділенні, − розповідає Оксана Глухарева. − Донором для Насті став її 6-річний братик Артем, який підійшов за всіма показниками. Пам’ятаю, коли він зайшов до відділення з бабусею, ми запитали, чи знає, чому він сюди прийшов, хлопчик відповів, що прийшов урятувати свою сестру.
За словами пані Оксани, не часто так стається, що саме родич може бути донором кісткового мозку, це лише до 30 % випадків.
− Досить тривалий час ми спостерігатимемо за її самопочуттям, лабораторними показниками, але основний крок у перемозі над хворобою вже зроблено, − сказала Оксана Глухарева. – Я також хочу наголосити, що у цій трансплантації брали участь не лише фахівці нашого відділення, це заслуга всього закладу: лабораторної служби, реанімації, дорослих гематологів.




− Вона потребує активного спостереження протягом перших двох років після трансплантації. Далі ж ми можемо говорити про те, що ризики рецидиву мінімальні. Як і після будь-якої алогенної пересадки кісткового мозку ми будемо контролювати наявність симптомів реакції трансплантант проти господаря, − пояснив Богдан Скульський.









