Понад 4,2 млн пацієнтів отримали “Доступні ліки” за електронним рецептом

21.08.2023
 
 
Понад 4,2 млн пацієнтів отримали “Доступні ліки” за електронним рецептом. Від квітня 2019 року виписано понад 60 млн е-рецептів, погашено — майже 51 млн. Попри успішне використання е-рецепту в різних куточках України, міфи продовжують ширитись. Наприклад, це стосується того, що ❌ті, хто не мають смартфону, а користується стареньким кнопковим мобільним телефоном, не зможуть отримати електронний рецепт. Також існують міфи, що ❌е-рецепт ускладнює доступ пацієнтів до ліків. Або — ❌в селі неможливо отримати ліки за е-рецептом. Наголошуємо: вся ця інформація не відповідає дійсності.
 
Тепер офіційно.
 
✅Е-рецепт не є якимось складним зображенням, це — звичайне смс-повідомлення, яке надходить на будь-який мобільний телефон, як кнопковий, так і смартфон. Смс містить номер електронного рецепту, який власне і потрібен фармацевту.
❗На що дійсно потрібно звернути увагу, так це на пам’ять у старих кнопкових телефонах. Ємність пам’яті є обмеженою. Тому слід видаляти старі смс та іншу непотрібну інформацію, щоб отримувати нові смс.
 
✅Якщо людина не користується мобільним телефоном — лікар може роздрукувати електронний рецепт на прохання пацієнта. Це — інформаційна пам’ятка, що містить усю необхідну інформацію для отримання “Доступних ліків” чи інсуліну безоплатно або з частковою доплатою.
 
✅Е-рецепт значно спрощує доступ пацієнтів до ліків.
1⃣ Пацієнт із діагностованим хронічним захворюванням та призначеним лікуванням може звернутися до свого сімейного чи лікуючого лікаря (ендокринолога, психіатра, невролога) дистанційно. Лікар створить рецепт в ЕСОЗ, а пацієнту надійде смс з номером рецепту, який потрібно показати в аптеці.
2⃣ В аптеку пацієнтові також не обов’язково вирушати. Номер е-рецепту легко переслати чи повідомити рідним. І вони отримають “Доступні ліки” для людини, якій важко дістатись до аптеки.
 
✅Ліки за е-рецептом можна отримати і в селі, і в місті. Адже з 2023 року всі аптеки без виключення підключені до електронної системи охорони здоровʼя та мають змогу відпускати рецептурні лікарські засоби за електронним рецептом, В тому числі — електронні рецепти на інсулін та препарати за програмою “Доступні ліки”.
 
❗Пацієнти можуть отримати “Доступні ліки” в будь-якому населеному пункті, де аптеки беруть участь у програмі реімбурсації. Такі аптеки мають на дверях наліпку “Тут є “Доступні ліки” та розташовані в містах та селах.
 
❗Мешканцям села, в якому немає аптеки, що відпускає “Доступні ліки”, радимо звертатися до місцевої влади з цим питанням. Адже місцева влада відповідає, в тому числі, і за якість медицини в громаді, за зручні маршрути пацієнтів та доступність медицини.
Джерело матеріалу: офіційна сторінка НСЗУ