Рак — одна з найпоширеніших причин смертності в Україні й усьому світі

Щороку в Україні діагностують більш ніж 100 тисяч нових випадків онкології. За даними Національного канцер-реєстру, із діагнозом «рак» під медичним наглядом сьогодні перебувають понад мільйон пацієнтів.
Сьогодні, у Всесвітній день боротьби проти раку, ми нагадуємо всім про те, що ця недуга — не вирок. І вкотре наголошуємо: кожна людина має дбати про своє здоров’я, регулярно проходити обстеження й довіряти медикам.
Що ще можна зробити, аби уникнути онкології?
🔹 Не куріть. Тютюн — один із найважливіших чинників, що спричиняє рак. Куріння призводить до розвитку різних видів онкології: раку легень, ротової порожнини, горла, гортані, підшлункової залози, сечового міхура, шийки матки та нирок. Пам’ятайте: збільшити ризик розвитку раку легень може навіть вплив пасивного куріння.
🔹 Подбайте про збалансований раціон та фізичну активність. Повноцінні прийоми їжі та принцип тарілки здорового харчування допомагають знизити ризик захворіти на онкологічні захворювання. А завдяки підтриманню здорової ваги можна уникнути розвитку раку молочної залози, раку простати, раку легень, раку товстої кишки та раку нирок. Тож нехай у вашому щоденному графіку буде щонайменше 30 хвилин фізичної активності.
🔹 Вакцинуйтеся. Близько чверті усіх випадків раку в країнах із низьким і середнім рівнем доходів зумовлені вірусним гепатитом і вірусом папіломи людини (ВПЛ). Зокрема, вірусний гепатит В може збільшити ризик розвитку раку печінки. Вірус папіломи людини може призвести до раку шийки матки та інших статевих органів. Щеплення захищають від цих інфекцій.
🔹 Утримайтеся від засмаги. Рак шкіри — один із найпоширеніших видів онкології, якого можна запобігти. Уникайте прямого сонячного світла вдень. Влітку обмежуйте перебування на сонці в той час, коли сонячні промені найагресивніші. Користуйтеся сонцезахисними засобами з SPF 30+ упродовж усього року, носіть сонцезахисні окуляри та капелюх із широкими полями. Затуляйте відкриті ділянки тіла і не ходіть в солярії — вони так само шкідливі, як і природні сонячні промені.
🔹 Уникайте ризикованої поведінки. Щоб запобігти інфекціям, які можуть збільшити ризик розвитку онкозахворювань, практикуйте безпечний секс, а також обмежте кількість сексуальних партнерів і користуйтеся презервативами. Люди з ВІЛ/СНІД мають вищий ризик розвитку раку ануса, печінки та легень. Вірус папіломи людини найчастіше асоціюється з раком шийки матки, але він також може підвищити ризик розвитку раку ануса, пеніса, горла, вульви та піхви.
🔹 Регулярно проходьте профілактичні огляди. Регулярні огляди та скринінги для різних типів раку збільшують шанси виявити хворобу на ранній стадії. Саме в такому разі буде більше можливостей зберегти повноцінне життя й успішно подолати недугу.
#WorldCancerDay