Наше гасло — все для здоров’я, здоров’я для всіх. Прості, але красиві слова, якими треба жити. Але у нас, українців, є й інше гасло – вижити у страшній війні, яку росія розпочала проти України. Вижити і захистити дітей, жінок, старих від бомб і ракетних обстрілів. (Виступ міністра охорони здоровʼя Viktor Liashko на 77-ій Всесвітній асамблеї охорони здоровʼя)

28.05.2024
Виступ міністра охорони здоровʼя Viktor Liashko на 77-ій Всесвітній асамблеї охорони здоровʼя:
 
«Наше гасло — все для здоров’я, здоров’я для всіх. Прості, але красиві слова, якими треба жити.
 
Але у нас, українців, є й інше гасло – вижити у страшній війні, яку росія розпочала проти України. Вижити і захистити дітей, жінок, старих від бомб і ракетних обстрілів.
 
Коли ситуація, яка загрожує життю, як це відбувається зараз в Україні, стає буденністю – безпека стає пріоритетом, а здоров’я – привілеєм.
Динаміка серцево-судинних захворювань викликає тривогу, але ви не можете пояснити важливість правильного харчування та фізичної активності людям, які ховаються в укриттях під час бомбардувань.
Доступ до медичної допомоги є вирішальним, але як врятувати пацієнтів, яких транспортують до лікарні в броньованій машині швидкої допомоги після того, як їхні будинки були зруйновані, а тепер у вогні після повітряного нальоту.
 
Антибіотикорезистентність є глобальною проблемою, але ви не можете розраховувати на повне впровадження інфекційного контролю, коли об’єкти водопостачання та електростанції зазнають атак.
 
Це все ще реальність для мільйонів українців, і саме на третій Всесвітній асамблеї охорони здоров’я маю нагадати всім, що це все ще відбувається.
 
Я надзвичайно вдячний країнам, які тримають Україну у своєму порядку денному, згадуючи про цю невиправдану війну, засуджуючи російську агресію у своїх виступах і діях.
 
Я надзвичайно вдячний Нідерландам, Домініканській Республіці, Естонії, Фінляндії, Грузії, Гватемалі, Монако, Литві, Латвії, Португалії, Еквадору, Словенії, Лівану та Ізраїлю за нашу спільну резолюцію щодо психічного здоров’я та психологічної підтримки, і ми сподіваємося на вашу підтримки цієї резолюції цього тижня.
 
І ще один дуже важливий момент, на якому я акцентую.
 
Це – наші медики, які потрапили в полон, що заборонено міжнародним гуманітарним правом. А їх досі тримають у російському полоні.
 
Ми намагаємося зробити все можливе, щоб звільнити цих людей і звертаємося до вас з проханням підтримати нашу боротьбу за звільнення наших медиків і повернення їх додому, в Україну.
 
Я закликаю вас підтримувати українську формулу миру та бути сильним голосом для дискусій з вашими лідерами, вашими партнерами у світі, в якому безпека, здоров’я та життя цінуються понад усе.
 
Дякую вам!»
🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Джерело інформації: офіційна сторінка Міністерство охорони здоров’я України